21.08.2013

Wydawnictwo Colorful Media - prezentacjaNauka języków obcych to bardzo czasochłonny i momentami niezwykle żmudny proces. Niezależnie od tego, jaką metodą będziemy się uczyć, najpierw przyjdzie nam poznać podstawowe słownictwo i zaznajomić się z niezbędnymi zagadnieniami gramatycznymi. Z czasem uczący się nabiera większej pewności w posługiwaniu się językiem obcym i zaczyna poszukiwać nowych metod bądź pomocy naukowych, które mogłyby poszerzyć jego umiejętności. O ile w przypadku gramatyki sprawa jest prosta - wystarczy nabyć jeden z wielu podręczników z ćwiczeniami gramatycznymi, o tyle w przypadku leksyki pojawia się pewien problem. Co prawda wydawnictwa oferują najróżniejsze książki, mające poszerzyć nasz zasób słów, jednak większość z nich jest do siebie bardzo podobna. Najczęściej obracają się one wokół tych samych zagadnień tematycznych, pokrywających się z tematyką wymaganą podczas przygotowań do matury czy egzaminów językowych. Co jednak, jeśli osoba nie chce ograniczać się do samego papierka i pragnie w przyszłości bez problemów przeczytać obcojęzyczną książkę, gazetę, lub zrozumieć jakikolwiek zagraniczny program? Właśnie te osoby powinny szczególnie zainteresować się ofertą wydawnictwa Colorful Media. Jego wiodącą działalnością stało się wydawanie znakomitych magazynów językowych, obracających się wokół bardzo różnorodnej tematyki i najbardziej aktualnych problemów. Na potrzeby każdego magazynu stworzono odrębną stronę internetową, na której możemy zapoznać się z konkretnym tytułem, tematyką najnowszego numeru itp. 

W ofercie znajdziemy następujące tytuły:English Matters
em.colorfulmedia.pl
 

Business English Magazine
business-english.com.pl


Deutsch Aktuell
da.colorfulmedia.pl


¿Español? Sí, gracias
espanol.edu.pl
Français Présent
francais.edu.pl

Остновка: Россия! (Ostanowka: Rossija!)
ostanowka.plW każdym magazynie znajdziemy szereg artukułów o najróżniejszej tematyce, począwszy od życia gwiazd, stylu życia, poprzez aktualne wydarzenia na świecie, aż po pracę i naukę. W każdym tekście podkreślone zostały trudniejsze słowa, których tłumaczenie znajdziemy poniżej. Dodatkowo przy wielu artykułach znajdziemy specjalny kod, dzięki któremu będziemy mogli ściągnąć konkretny artykuł w formacie mp3. Fani telefonów mogą również ściągnąć kod QR i konkretny artykuł odsłuchać w telefonie. Wszystkie magazyny cieszą dobrą oprawą graficzną, wysokiej jakości papierem ale przede wszystkim bardzo ciekawie dobranym materiałem. Ponieważ konkretne tytuły nieco się od siebie różnią, w najbliższym czasie przyjrzę się dokładniej kilku tytułom. 

Niniejsze magazyny dostępne są w salonach sieci Empik, salonikach prasowych InMedio, Relay, Kolporter i Ruch oraz w księgarniach językowych. Z doświadczenia wiem jednak, że czasem nieźle trzeba się nabiegać, by zdobyć najnowszy numer. Dlatego warto zainteresować się prenumeratą, dostępną w kiosku wydawnictwa - http://kiosk.colorfulmedia.pl/. Prenumerata ma dwie oczywiste korzyści - kolejne numery będą trafiać na skrzynkę odbiorcy i nie trzeba będzie na nie polować, a do tego zapłacimy mniej niż w księgarni czy kiosku. Jeżeli dodatkowo znajdziemy drugiego entuzjastę tego samego języka i przekonamy go, by obie prenumeraty dostarczane były pod ten sam adres, korzyść finansowa będzie jeszcze większa. Warto również zainteresować się zakładką "wyprzedaż", ponieważ tutaj można czasem znaleźć bardzo korzystne oferty zakupu wcześniejszych numerów. I tak przykładowo w tej chwili istnieje możliwość zakupu 2 numerów Deutsch aktuell w cenie, jaką normalnie zapłacilibyśmy za jeden numer w kiosku. (Darmowa przesyłka obowiązuje zamówienia od 25 zł, do zamówień poniżej tej kwoty musimy doliczyć 3,80 zł)

Magazyny wydawnictwa ColorfulMedia to świetny pomysł na urozmaicenie nauki języków obcych. Mam nadzieję, że kolejne posty, przybliżające konkretne tytuły utwierdzą Was w przekonaniu, że warto się nimi zainteresować. Już dziś serdecznie zapraszam.


7 komentarzy:

 1. Ostatnio usłyszałam o tych magazynach i chętnie sprawdziłabym te do nauki angielskiego i francuskiego :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie wprawdzie do niczego się nie przydadzą owe magazyny, ale myślę, że moja nastoletnia bratanicy zrobi z nich dobry użytek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Co tu dużo pisać, dobrze wiesz, że jestem nimi zachwycona ;) Dokładniejszą opinię znasz, bo widziałaś mój post, więc nie mam co się rozpisywać! Mogę tylko powiedzieć, że sceptykom mimo wszystko polecam! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie gazety mogłyby zakupować szkoły, fajnie byłoby na angielskim zaznać trochę tego potocznego języka, a nie tylko takiego oficjalnego. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już któryś raz słyszę, a właściwie czytam, o tych czasopismach na blogach :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak już dobrze wiesz, bardzo sobie cenię te magazyny. Najbardziej lubię Francais Present i English Business Magazine oraz ostatnio nowy English Business Magazine TABOO.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...