23.08.2013

Nadchodzi "Skazaniec"!


Krzysztof Spadło to autor, którego chyba w ogóle nie muszę przedstawiać. W zeszłym roku ukazała się jego debiutancka książka - "Marzyciele i Pokutnicy", będąca zbiorem opowiadań z pogranicza science-­fiction i horroru. I choć te gatunki nie należą do moich ulubionych, liczne, bardzo pozytywne recenzje skłoniły mnie do lektury. Przekonałam się na własnej skórze o znakomitym warsztacie autora, choć osobiście o wiele chętniej widziałabym go w nieco innych klimatach.
Możecie wyobrazić sobie moją radość, gdy okazało się, że kolejna książka Krzysztofa Spadło będzie zupełnie inna, a i jej promocja będzie wyjątkowa. "Na pohybel całemu światu!" - pierwszy tom powieści "Skazaniec", ukaże się już 8 września. Zanim to jednak nastąpi, będziemy mieli okazję zobaczyć trailer powieści, nakręcony w więzieniu we Wronkach. Zdjęcia zdobiące ten post, pochodzą właśnie z planu filmowego. Premiera trailera już 1 września.
6 września odbędzie się spotkanie autorskie w rodzinnym mieście Krzysztofa Spadło, na którym zostanie zaprezentowana etiuda filmowa, inspirowana "Skazańcem". Tego samego dnia na moim blogu będziecie mogli przeczytać przedpremierową recenzję tej książki.


Również w pierwszym tygodniu września autor uda się do Zakładu Karnego we Wronkach, gdzie w podziękowaniu za umożliwienie realizacji zdjęć, odbędzie się specjalna projekcja etiudy filmowej. Więzienna biblioteka wzbogaci się również o egzemplarze najnowszej powieści autora.


8 września nastąpi oficjalna premiera powieści i etiudy filmowej. Tego dnia światło dzienne ujrzy:
- papierowe wydanie książki
- wydanie elektroniczne, dostępne we wszystkich formatach
- audiobook - z Leszekiem Wojtaszakiem jako lektorem
- strona internetowa powieści -
skazaniec.com
- fanpage na FB.Jeśli chodzi o szczegóły fabuły książki, jeszcze przez chwilę potrzymam Was w niepewności, choć zapewniam, że książka jest znakomita i warto się nią zainteresować. Gorąco zapraszam na bloga 6 września, kiedy to pojawi się nad nim moja przedpremierowa recenzja. By nieco zaostrzyć Wasz apetyt, zapraszam do galerii zdjęć z planu filmowego:

14 komentarzy:

 1. Mnie osobiście "Marzyciele i Pokutnicy" bardzo się podobały, gdyż lubię takie mroczne klimaty, niemniej jednak jestem ciekawa kolejnej prozy autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. A byś się zdziwiła, bo ja kolesia kompletnie nie kojarzę... A wydaje mi się, że powinnam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również nie znam tego autora, ale zanim ukaże się "Skazaniec" będę musiała poszukać "Marzycieli i pokutników" skoro piszesz o dobrym warsztacie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja również dołączam się do grona nie znających autora. Muszę nadrobić zaległości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie mogę się doczekać tej książki, debiutancką powieść autora czytałam i uwielbiam jego styl. Jest w sumie prosty i konkretny, ale nieźle pobudza wyobraźnię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem ciekawa, co kryje tak intrygujący tytuł. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawie zapowiedziałaś tę książkę, zajrzę z ciekawością :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna wiadomość, z pewnością sięgnę po tę książkę - ciekawie będzie dowiedzieć się, jak pan Spadło radzi sobie z dłuższymi tekstami :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie miałam okazji zapoznać się z twórczością pana Spadło, ale jak moje oczy widzą muszę to koniecznie nadrobić. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Pan Spadło swoim debiutem mocno zapadł mi w pamięć, bo...był dobry. :) Ciekawe, jaka będzie kolejna książka. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie znam, ale Marzycieli i pokutników chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 12. Witaj! Zostałaś nominowana do zabawy Versatile Blogger Award! Szczegóły tu: http://blask-ksiazek.blogspot.com/2013/08/versatile-blogger-award-wyniki-konkursu.html
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 13. Z sięgnięciem po książkę tego autora poczekam na Twoją recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...