8.02.2017

Business English Magazine nr 57/2017 + Wydanie Specjalne nr 5/2017


 
 Business English Magazine to magazyn bardziej wszechstronny, niż można by zakładać. Co prawda tematyka obraca się wokół biznesu i wielkich pieniędzy, jednak każdy, kto choć raz zerknął do środka wie, jak ciekawie można do takich tematów podejść. Business English Magazine niezmiennie intryguje i zachęca do pracy nad poszerzaniem znajomości języka angielskiego.

Na dzień dzisiejszy w kioskach możemy znaleźć aż dwa wydania, jedno standardowe - kolejny numer dwumiesięcznika, i drugie, poświęcone najbardziej wpływowym przedstawicielom showbiznesu.

Business English Magazine nr 57/2017 zabiera nas w fascynującą podróż na Daleki Wschód. Z tematów bardziej biznesowych warto poczytać o kryzysie chińskiej gospodarki i jego potencjalnych konsekwencjach dla innych państw, a także o strategicznych porozumieniach poczynionych między Polską i Chinami. Nie mniej interesujące są artykuły o charyzmatycznych postaciach, którymi niewątpliwie są Jack Ma i Safra A. Catz. Wpływowy przedsiębiorca i była dyrektor firmy Oracle - czytając o ich osiągnięciach trudno nie uwierzyć, że jeśli bardzo się chce, można osiągnąć naprawdę wiele.

Z tematów bardziej rekreacyjnych warto poczytać o fascynującej Malezji a także o tym, jak sztuczna inteligencja powoli zaczyna być dla człowieka niebezpieczna. Osobiście bardzo przypadł mi do gustu artykuł o dziwacznych pomysłach na biznes, które okazały się szalenie dochodowe. Ze strony magazynu możecie również pobrać dodatek poświęcony filmowej terminologii.

Wydanie Specjalne nr 5/2017 to świat pięknych, popularnych i bogatych. Poczynając na tekście o znanych rodzinach show biznesu, poprzez telewizyjne programy, dzięki którym na rynku zaistniało wielu znakomitych artystów, a na rankingu najbogatszych filmowców kończąc - wszędzie będziemy stykać się ze znanymi nazwiskami i całą masą ciekawostek na ich temat. Z nieukrywaną przyjemnością czytałam o cudownych kreacjach, jakie możemy podziwiać na czerwonych dywanach, a także artykuł na temat legend muzyki. Warto zwrócić również uwagę na tekst o światowych sławach, które aktywnie działają na rzecz biednych i potrzebujących. Myślę, że te wydanie specjalne jest wprost idealne dla wszystkich, którzy trochę obawiają się "fachowości" Business English Magazine. Po jego lekturze zapewne pozbędziecie się obaw i zechcecie poznać ten bardzo ciekawy dwumiesięcznik.

Jak zwykle w obu magazynach nie zabrakło nagrań audio czy też ćwiczeń. I jak zwykle oba bardzo gorąco polecam. Warto!

1 komentarz:

  1. Wydanie specjalnie dopiero przede mną. Właśnie uporałam się z nr 57, w którym, muszę przyznać pojawiło się kilka zaskakujących ciekawostek ;)
    Czyta się przyjemniej i można dużo wynieść z lektury!
    Pozdrawiam,
    www.favouread.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...