5.02.2017

Target CPE Ćwiczenia, testy, wskazówki


Wydawnictwo: Edgard
ISBN: 978-83-7788-812-4
Data wydania: sierpień 2016
Stron: 248Zdanie egzaminu z języka angielskiego na poziomie "proficiency" to marzenie wielu uczących się. Na rynku nie brakuje pozycji, które mają w tym pomóc, wiele osób nie wie jednak, że większość z nich niestety nie jest już aktualna. Na przestrzeni ostatnich lat egamin dość radykalnie się zmienił, aby uniknąć więc przykrych niespodzianek, zalecam dużą ostrożność w doborze odpowiednich materiałów.

Interesującą pozycję znajdziemy w ofercie Wydawnictwa Edgard. "Target CPE. Ćwiczenia, testy, wskazówki" zawiera 6 zestawów zadań, wzorowanych na aktualnym egzaminie CPE. Każdy z nich składa się z 4 części: Reading and Use of English, Writing, Listening i Speaking. Co ważne, w książce nie zabrakło przydatnych wskazówek, dokładnego objaśnienia poleceń, modelowych odpowiedzi z działu Speaking, pełnego zapis nagrań z części Listening oraz wzorcowych tekstów pisemnych z działu Writing.
Warto zwrócić również uwagę na płytę CD, zawierającą ponad 90 minut nagrań profesjonalnych lektorów. Nagrania pomagają trenować wymaganą na egzaminie umiejętność rozumienia ze słuchu, przygotowując do części Listening i pozwalają osłuchać się z językiem.

Podobnie jak w innych podręcznikach wydawnictwa, i tę książkę charakteryzuje oszczędna oprawa graficzna. Zamiast zasypywać nas szeregiem zbędnych grafik, Edgard stawia na jasność i przejrzystość tekstu. Książka od razu przypadła mi do gustu i polecam ją wszystkim poważnie myślącym o nauce języka angielskiego.Przykładowe strony z książki "Target CPE" znajdziecie
TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...