6.10.2015

Multikurs.pl - prezentacja serwisu (aktualizacja)

O konieczności znajomości języków obcych chyba nikogo przekonywać nie muszę. Język angielski stanowi już pewien standard, atutem staje się dopiero znajomość przynajmniej dwóch języków obcych, często również tych bardziej egzotycznych. Uczący się mają do dyspozycji bardzo wiele form nauki, jak i najróżniejszych pomocy naukowych. Każdy musi znaleźć rozwiązanie, które będzie dostarczało mu maskymalną satysfakcję, tylko w ten sposób będziemy uczyć się szybko i skutecznie. Jedną z najbardziej popularnych form nauki są kursy, czy to w szkołach i na uczelniach, czy też w prywatnych placówkach. Osobiście zawsze miałam z tym jeden zasadniczy problem - nie mogłam znaleźć kursu, którego uczestnicy prezentowaliby dokładnie ten sam poziom i równie szybko przyswajaliby nowy materiał. Ten fakt zwykle sprawia, że tempo nauki znacząco zwalnia, tak by dostosować się do tych osób, które mają kłopoty z przerobionym materiałem. Alternatywna, samodzielna nauka z książek może i umożliwia pracę we własnym tempie, jednak na dłuższą metę jest bardzo monotonna. Z tych właśnie powodów zwróciłam uwagę na inną możliwość, a mianowicie na kursy komputerowe. W odróżnieniu od książek, oferują najróżniejsze formy ćwiczeń, mamy to do czynienia nie tylko z samym tekstem ale również materiałami audio i video. Osobiście najbardziej polubiłam kursy firmy Edgard, z którą szkoliłam język przed przeprowadzką do Niemiec. W tamtych czasach nauka odbywała się niemal wyłącznie na komputerze stacjonarnym, obecnie pojawił się jednak pewien problem. Staliśmy się bardziej mobilni, chcielibyśmy uczyć się wszędzie, nie tylko przed domowym biurkiem, a kursy niestety wymagają uruchamiania płyt CD. Całe szczęście, że wraz z rozwojem internetu, otworzyła się nowa furtka - kursy online, dostępne wszędzie, gdzie tylko jesteśmy w stanie podłączyć się do sieci. Platforma Multikurs.pl jest tą, która zwróciła uwagę właśnie na znakomite kursy firmy Edgard i postanowiła udostępnić je kolejnym pokoleniom entuzjastów języków obcych.


O samej platformie kiedyś już pisałam, (stary wpis znajdziecie TUTAJ) ponieważ jednak na stronie sporo się od tego czasu zmieniło, czas na bardziej aktualną prezentację.


Na dzień dzisiejszy, z Multikursem możemy uczyć się aż 11 języków, w tym nie tylko tych najbardziej popularnych, ale również japońskiego, norweskiego, czy nawet arabskiego. Oczywiście największy wybór kursów mamy w zakresie języka angielskiego, jednak, jak już wspomniałam, platforma nadal się rozwija, więc pewnie i kursów pojawi się jeszcze więcej. 

Po zalogowaniu się, zostajemy przekierowani do strefy kursanta, w której znajdziemy wszystkie kursy, z jakich aktualnie korzystamy. Osoby, które dopiero rozważają naukę na platformie, mogą skorzystać z opcji wypróbowania interesującego ich kursu. Przez 48 godzin będą mogli zupełnie za darmo zapoznać się z jego budową, wykonać parę ćwiczeń i utwierdzić się w przekonaniu, że w wybrany kurs faktycznie warto zainwestować. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaki kurs będzie dla nas odpowiedni, warto skorzystać z testów poziomujących. 

Niezależnie od tego, jakiego języka się uczymy, możemy skorzystać z szeregu sympatycznych dodatków - gier, ćwiczeń, filmów, artykułów. jedynie nieliczne z nich wymagają posiadania aktywnego, konkretnego kursu, z reszty można korzystać do woli.O tym, jak zbudowany jest kurs, który najbardziej Was interesuje, możecie przekonać się, uruchamiając jego wersję próbną. Ogólnie rzecz biorąc można przyjąć, że w każdym jest część, w której zapoznajecie się z materiałem (podręcznik, prezentacja słówek itp) i część w której utrwalacie materiał, wykonując różne ćwiczenia. To od Was zależy, ile czasu będziecie poświęcać na pracę z kursem i jak szybko będziecie przerabiać nowy materiał, warto jednak pamiętać, że program wyposażony jest w System Inteligentnych Powtórek - każde przerobione przez nas ćwiczenie czy słówko, musi zostać po pewnym czasie utrwalone. Z tego powodu czasem lepiej zwolnić z przerabianiem nowego materiału, a skupić się na regularnym powtarzaniu tego, co już poznaliśmy. Strona charakteryzuje się bardzo nowoczesnym, przejrzystym wyglądem. Dzięki statystykom doskonale wiemy, jak prezentują się nasze postępy i ile materiału mamy jeszcze do przerobienia. Jedną z bardzo ciekawych nowości, wprowadzonych na stronie jest tzw. cel dnia. 

To bardzo sympatyczny motywator do regularnej nauki. Wykonując ćwiczenia, zdobywamy punkty. Cel dnia pozwala nam określić minimalną liczbę punktów, jakie planujemy zdobyć każdego dnia. Ten drobiazg staje się bardzo przydatny w chwili, gdy szukamy wymówki, by wykręcić się od nauki. Aby "uspokoić sumienie", decydujemy się przynajmniej wykonać cel dnia. Często, gdy już go wykonamy, nabieramy ochoty, by pozostać na platformie nieco dłużej :-)


Punkty decydują również o naszym miejscu w rankingach dostępnych na stronie. Zapewniam, że to naprawdę fajne uczucie, zobaczyć się w czołówce takiego zestawienia.


Bardziej oporni, mogą ustawić sobie wysyłkę tygodniowych raportów z nauki. Raz na zawsze koniec z wmawianiem sobie, że w ostatnim tygodniu chyba coś się zrobiło...Skoro jesteśmy już przy ustawieniach, warto zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi tu możliwościami. Jeżeli mamy wrażenie, że tempo kursu odbiega od naszych możliwości, zawsze możemy bądź to zwolnić, bądź przyspieszyć. Zmiana wpłynie na sposób, w jaki rozkładane będą nasze powtórki.


Ciekawą opcją są tzw. podpowiedzi. Tutaj możemy włączyć pola na litery, dzięki czemu wykonując ćwiczenia, polegające na wpisaniu konkretnego słówka, zawsze będziemy wiedzieli, ile ma liter. Warto wziąść pod uwagę taką możliwość, im dłużej będziemy się uczyć, tym częściej będziemy trafiali na wyrazy o bardzo zbliżonym znaczeniu do tych, które już poznaliśmy. Dzięki polom na litery, zawsze wybierzemy właściwy wyraz. 

O kursach mogłabym opowiadać jeszcze bardzo długo, jednak tak jak wspomniałam, najlepiej samemu je przetestować, do czego gorąco zachęcam. Oczywiście, jeżeli macie jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć. Już wkrótce możecie również spodziewać się konkursu, w którym do wygrania będą właśnie kursy z platformy Multikurs.pl.


* Wszystkie obrazki wykorzystane w tym poście, to zrzuty ekranów z platformy Multikurs.pl

3 komentarze:

  1. Musze bliżej poznać tę stronę. Doszkolenie się w niemieckim by mi nie zaszkodziło :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak widzę wszystkie znaki na niebie, ziemi i internecie chcą przekonać mnie do emigracji.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszy raz słyszę o tej stronie. Zainteresowałaś mnie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...