12.10.2015

Business English Magazine nr 49/2015


Najnowszy numer Business English Magazine kusi wyjątkowo klimatyczną okładką. San Francisco to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale również idealne miejsce do prowadzenia interesów. Więcej na ten temat przeczytacie w bardzo obszernym artykule, który możecie również wysłuchać na odtwarzaczu mp3. Skoro już mowa o miejscach wyjątkowo sprzyjających biznesom, w magazynie znalazł się również tekst na temat drugiego takiego miejsca, z pewnością o wiele bardziej zaskakującego, a mianowicie Tel Aviv. Co zadecydowało i jego fenomenie?

Jeżeli potrzebujecie nieco odetchnąć od biznesowych tematów, warto przeczytać tekst o Danii i poznać jego atrakcje turystyczne. Ten niewielki, skandynawski kraj ma do zaoferowania o wiele więcej, niż przypuszczacie. Jeżeli wolicie bardziej egzotyczne zakątki, polecam tekst o Kubie, niezwykłym kraju pełnym kontrastów.

Google Wave, HP Touchpad, Cisco Flip Live - nie kojarzycie? Nic dziwnego, w magazynie poznacie jeszcze więcej takich nowoczesnych wynalazków, które błyskawicznie ... zniknęły z rynku. Cóż, wygląda na to, że nawet najwięksi czasem popełniają błędy. Przy okazji, warto zajrzeć do artykułu o "smart watch" - gadżecie, którego sprzedaż nadal znacząco kuleje i ma spore szanse, by znaleźć się w powyższej kategorii ...

Błędów z pewnością stara się unikać General Electric, jedna z największych firm na świecie. W numerze znalazł się obszerny tekst na temat tego przedsiębiorstwa. Druga z zaprezentowanych firm zapewne wielu z Was była, lub nadal jest bardzo bliska. Któż bowiem nie uległ magii klocków Lego? Przedsiębiorstwo doskonale wyczuwa nastroje klientów i od dłuższego czasu znajduje się w czołówce najbardziej wpływowych firm.

W numerze pojawiły się również informacje na temat Ellen Kullman. Nazwisko nie jest szczególnie znane a powinno, biorac pod uwagę zmiany, jakie ta kobieta dokonała w firmie Dupont. Nie bez powodu w 2014 roku została zaliczona do najbardziej wpływowych kobiet.

49 numer magazynu należy do bardziej specjalistycznych, jednak biorąc pod uwagę różnorodność tematów, każdy powinien znaleźć w nim coś dla siebie. Jak zwykle do dyspozycji mamy również materiały audio, video, a także dodatek tematyczny. 

Dla osób, które pragną solidnie nauczyć się języka angielskiego ten magazyn to jedna z najbardziej ciekawych pomocy, dostępnych na polskim rynku. Gorąco zachęcam do korzystania. Owocnej nauki.


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...