2.02.2018

"Jak uczyć się szybciej i skuteczniej" Krzysztof Minge, Natalia Minge
Autor: Krzysztof Minge, Natalia Minge    
Wydawnictwo: Samo Sedno

tytuł oryginału: Jak uczyć się szybciej i skuteczniej
data wydania: 12 lipca 2017
ISBN: 9788377889824
liczba stron: 232 
 


W dzisiejszych czasach już chyba prawie nikt nie wierzy w to, że nauka kończy się na szkole. Realia nieustannie się zmieniają, i tylko osoby, które stale się uczą i doszkalają, mają w miarę stabilną pozycję na rynku pracy. Niestety wiele osób staje w miejscu, tłumacząc się brakiem czasu czy umiejętności przyswajania nowej wiedzy. Czy naprawdę są skazani na porażkę? Nie, w wielu przypadkach bariery można pokonać, o czym próbują przekonać nas Natalia i Krzysztof Minge.

Państwo Minge to wszechstronni psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. W swojej poradni prowadzą m.in. warsztaty szybkiego czytania, twórczego myślenia oraz doskonalące umiejętność koncentracji, są również autorami kilku bardzo interesujących poradników, w tym książki "Jak uczyć się szybciej i skuteczniej".

Na początek dobra wiadomość - nawet jeśli w szkole nigdy nie byliście (nie jesteście) prymusami, to wcale nie oznacza, że nigdy nimi nie będziecie. Inteligencja tylko w pewnym stopniu wpływa na wyniki, równie, a może nawet bardziej ważna jest odpowiednia organizacja pracy, wykorzystanie odpowiednich metod. O niektórych z nich pewnie każdy z Was już słyszał, choćby o mapach myśli, jednak mało kto zadaje sobie trud ich przyswojenia, większość poddaje się już przy pierwszej próbie. Z technikami uczenia jest natomiast tak jak z jazdą na rowerze. Początkowo jest ciężko, może się wydawać, że nigdy tego nie opanujemy, jednak po paru próbach widzimy pierwsze efekty, które motywują nas do dalszej pracy.

W poradniku "Jak uczyć się szybciej i skuteczniej" znajdziemy w sumie 16 skutecznych technik uczenia się m.in. metodę haków, akronimy, rymowanki liczbowe, rzymski pokój czy skojarzenia przydatne w nauce języków obcych. Autorzy prezentują metody szybkiego czytania ze zrozumieniem, m.in. skanowanie slalomowe lub po przekątnej, sposoby tworzenia efektywnych map myśli, koncentrowania się na zadaniu oraz techniki wspierające kreatywność, szczególnie użyteczne przy poszukiwaniu twórczych rozwiązań problemów. Co bardzo ważne, w książce znajdziemy całą masę ćwiczeń, które koniecznie trzeba wypróbować, samo bowiem czytanie niewiele pomoże w efektywnej nauce.

Całość napisana jest w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Mamy tutaj przykłady i ciekawostki, wyraźnie zaznaczone najważniejsze informacje, podsumowania kolejnych rozdziałów. Książki nie trzeba czytać od deski do deski, można wybrać to, co w danym momencie jest nam najbardziej potrzebne, lub jest dla nas najbardziej interesujące.

"Jak uczyć się szybciej i skuteczniej" to jeden z tych poradników, które wymagają od czytelnika autentycznego zaangażowania. Tylko aktywnie działając można dokonać wymiernych zmian i naprawdę skorzystać z tej książki. Początki bywają trudne, ale wysiłek się opłaca. Potraktujcie ją jako inwestycję w Waszą przyszłość. Życzę Wam owocnego czytania.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam tego typu książki, mam wrażenie, że one mnie kształtują i pozwalają lepiej zrozumieć rzeczy o których nie zawsze mamy czas myśleć. Sięgnę na pewno, świetna recenzja. \K.

  https://cleosevhome.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wiekiem coraz trudniej jest skupić się na nauce, dlatego czuję, że ten poradnik to coś dla mnie. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszelkiego rodzaju poradniki są pomocne. Ja jednak wolę naukę z człowiekiem dlatego zapisałem się do https://lincoln.edu.pl i jak na razie jest super. Uczę się szybko i muszę pochwalić kadrę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na mnie osobiście idealnie działała stara i sprawdzona metoda nauki języków obcych. Mianowicie korzystałem z fiszek drukowanych https://www.jezykiobce.pl/62-fiszki-drukowane i dosłownie po miesiącu już wiedziałem że mój zasób słów się zdecydowanie zwiększył.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama nauka na pewno może być bardziej efektywna jeśli opanujemy fajne techniki nauki. Ja tak właśnie nauczyłem się języka angielskiego. Dlatego po przeczytaniu https://www.sukcesjestkobieta.pl/zalozenie-wlasnej-szkoly-jezyka-angielskiego-to-nie-jest-trudne/ wiem już także, że chcę mieć własną szkołę językową.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...