12.02.2018

Français Présent 43/2018

 
 
Język francuski jest niewątpliwie bardzo piękny ale i dość wymagający, jeśli chodzi o jego opanowanie w stopniu komunikatywnym. Pomimo, że uczą się go tysiące osób, nadal trudno jest dostać dobre pomoce naukowe, szczególnie takie, które poruszałyby aktualne tematy a nie tylko zakres słownictwa wymaganego na egzeminach. Tym bardziej cenię sobie kwartalnik Français Présent i bardzo cieszę się na każde kolejne wydanie.

W aktualnym numerze jak zwykle sporo kultury, która wielu osobom mocno kojarzy się z Francją. Na rozgrzewkę mamy trzy którkie teksty na temat filmów, które mogą skutecznie uprzyjemnić długi wieczór. Miłośników książek na pewno ucieszy tekst na temat jednego z najbardziej znanych francuskich dramatopisarzy, jakim jest Éric-Emmanuel Schmitt. Przeczytacie tu o jego debiucie w teatrze, ale również wielu znanych publikacjach. Nazwisko Mabanckou większość z Was pewnie nie kojarzy, być może tym bardziej warto zapoznać się z artykułem na temat tego kongijskiego pisarza i poety?

W 2024 roku gospodarzem Igrzysk Olimpijskich będzie Paryż. Jak zwykle przy takich imprezach w grę wchodzi masa przygotowań i ogromne pieniądze - zarówno dofinansowania, ale i również późniejsze, szacunkowe wpływy dla regionu. W najnowszym wydaniu Français Présent będziecie mogli poznać oszałamiające kwoty, związane z organizacją Igrzysk.
 
Wielu osobom Francja niezmiennie kojarzy się z ... serem. Tym razem będziecie mieli okazję przecztać o trzech jego gatunkach; comté, munster oraz roquefort. Z artykułu dowiecie się min. co oznaczają skróty występujące na opakowaniach sera: AOC oraz AOP.
 
Oczywiście to tylko kilka przykładów na to, czego możecie spodziewać się po najnowszym magazynie. Jak zwykle nie zabrakło tu dialogów, testów, słowniczka i odnośników do artykułów w formacie audio. To dla mnie niezmiennie jeden z największych plusów tego magazynu - mam możliwość nie tylko oswoić się z tekstami, poruszającymi aktualne zagadnienia, ale również mam nieustanny kontakt z prawidłową wymową, bardzo ważną w przypadku słówek, których nie znamy. Magazyny Colorful Media nieustannie cieszą mnie wysokim poziomem i starannością wykonania, dlatego też jak zwykle polecam.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...