13.02.2018

English matters nr 68/2018
English matters jest chyba najbardziej znanym spośród magazynów wydawnictwa Colorful Media. Nic dziwnego, język angielski jest już od dawna bardzo rozpowszechniony, a jego nauka dla wielu osób nie ogranicza się już tylko do wykucia słówek na sprawdzian. Dużym atutem magazynu jest duża różnorodność tematyczna, dzięki której każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego.

W najnowszym numerze przeczytacie choćby o anoreksji, bulimii i ogólnie o zaburzeniach odżywiania. Niestety ten temat pozostaje aktualny od dłuższego czasu, warto więc poznać szereg zwrotów i słówek, dzięki którym będziemy mogli swobodniej rozmawiać na ten temat. W magazynie znalazł się również artykuł na temat Mel B, która obecnie kojarzona jest głównie z filmików treningowych, choć warto przypomnieć jej wcześniejsze osiągnięcia. Marka Starbucks jest doskonale znana wszystkim miłośnikom kawy. W kolejnym artykule będziecie mogli przeczytać wywiad z Joseph Michelli na jej temat.

W najnowszym numerze nie zabrakło szeregu przykładowych dialogów - tym razem są to dialogi w samochodzie, czy też kolejnej lekcji gramatyki. Tradycyjnie do dyspozycji mamy słowniczki z trudniejszymi słówkami z artykułów, kody mp3, dzięki którym możemy odsłuchać szereg artykułów, arkusz pracy dla nauczyciela, dzięki któremu magazyn można wykorzystać również w szkole czy też na uczelni. Ambitnym zwracam również uwagę na konkurs, w którym można wygrać roczną prenumeratę magazynu.

English matters jak zwykle cieszy dobrym poziomem i ciekawym doborem tematów. To dobry wybór dla osób, które pragną poszerzać swoje słownictwo, a angielskiego uczą się po to, by faktycznie potrafić się nim porozumiewać, a nie tylko zaliczać kolejne sprawdziany. Zachęcam do czytania i nauki.

2 komentarze:

  1. To czasopismo jest całkiem fajne jeśli chodzi o jego zawartość i można go używać do nauki języka angielskiego. Ja jeszcze bardzo chętnie korzystam z https://www.jezykiobce.pl/s/37/angielski-mp3 gdyż moim zdaniem fajnie jest się uczyć z kilku różnych źródeł.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...