26.02.2018

Kapitan Nauka: Łamigłówki dla przedszkolaka 3+

 

O serii Kapitan Nauka pisałam już wiele razy, gdyż bardzo ją sobie cenię i praktycznie wszystkie produkty, jakie dotąd poznaliśmy, dobrze się u nas przyjęły. Tym bardziej cieszy mnie, że ilekroć zaglądam na stronę internetową serii, znajduję tam nowe, ciekawe zestawy, książki czy też gry. Dziś parę słów o zestawie łamigłówek, przeznaczonych dla dzieci w wieku 3-5 lat.

Zestaw składa się z poradnika, 15 zmywalnych kart, zestawu 102 kolorowych zagadek i suchościernego flamastra. W sumie to wiele godzin intensywnej pracy, ale i dobrej zabawy.
 
 
 
 


Zanim podarujemy dzieciakom zestaw, warto sięgnąć po poradnik, w którym znajdziemy szereg rad i wskazówek odnośnie tego, jak możemy rozwijać zdolności umysłowe dziecka. Dodatkowo pojawiło się tutaj sporo zadań, które można wykonywać bezpośrednio w książeczce. Ich różnorodność pozwala na trenowanie pamięci, koncentracji, myślenia i kreatywności.

Zestaw 15 zmywalnych kart oferuje nam 3 rodzaje ćwiczeń - ćwiczenia grafomotoryki ręki (rysowanie po śladzie), ćwiczenia kreaywności (uzupełnianie ilustracji), a także ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania w szkole. Dużym atutem tej części zestawu jest oczywiście możliwość zmazywania odpowiedzi. Jeżeli więc coś się nie uda, bardzo łatwo można to usunąć, a zadanie wykonać ponownie. Ponieważ w zestawie znalazł się też odpowiedni flamaster, nie musimy się martwić, czy posiadane w domu mazaki faktycznie będą łatwe do usunięcia.

Zestaw 102 łamigłówek w praktycznym formacie to coś, co zdążyliśmy już poznać, docenić i bardzo polubić. Pakiet połączonych ze sobą zagadek bez problemu można zabrać ze sobą w podróż, czy do lekarza. Nic się nie gubi, całość łatwo przechować, a i same zagadki są na tyle różnorodne i graficznie atrakcyjne, że dzieciaki bardzo chętnie po nie sięgają. Co również bardzo fajne, na odwrocie każdej karty z łamigłówkami, znajduje się odpowiedź na zadane pytanie, również w formie graficznej. Dzięki temu dzieci same mogą sprawdzać, czy udzieliły właściwej odpowiedzi. Jak już wspomniałam, zagadki w tej formie już dawno zdobyły nasze uznanie, często je ze sobą zabieramy i obserwujemy, jakie robią wrażenie na innych dzieciach, z reguły wyposażonych w ... smartfony. Nagle okazuje się, że maluchy o wiele chętniej rozwiązują takie zadania, niż wpatrują się w mały ekranik, oglądając filmiki czy grając w gierki. Nie muszę chyba dodawać, że ta forma zajęć z dzieckiem jest dla niego o wiele bardziej korzystna, bardziej rozwijająca, no i wzmacnia więź pomiędzy maluchem i rodzicem.

Zestaw
Kapitan Nauka: Łamigłówki dla przedszkolaka 3+ w zupełności spełnił nasze oczekiwania, czego z resztą od razu się spodziewaliśmy. Po raz kolejny otrzymaliśmy zestaw fajnych zagadek, dobrze dostosowanych do grupy docelowej, na tyle atrakcyjnych graficznie, że dzieci same bardzo chętnie po nie sięgają. Nagle okazuje się, że wcale nie trzeba "nagród" w postaci naklejek, by skłonić dziecko do wspólnej pracy. Fakt, że może ono spędzić czas z opiekunem, czegoś się nauczyć, się wykazać okazuje się o wiele ważniejszy. Dlatego też zachęcam do pracy z zestawem, jak i z całą serią Kapitan Nauka.

W tej serii ukazał się również pakiet dla dzieci w wieku szkolnym:
Zabawy logiczne dla ucznia 6+.

1 komentarz:

  1. dobrze że wydawcy myślą nie tylko o dorosłych, ale i o dzieciach :) sama też chętnie kupuję maluchom podobne książeczki, łamigłówki logiczne i tym podobne :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...