1.03.2018

Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka

Wydawnictwo Preston Publishing bardzo szybko wyrobiło sobie pewną pozycję wśród wydawnictw oferujących pomoce do nauki języków obcych. Nie bez powodu - dynamicznie rozwijająca się seria książek "... w tłumaczeniach" pozwoliła wielu uczącym uwierzyć, że faktycznie są w stanie opanować język obcy. Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o tej serii, zachęcam do lektury wpisu na temat książek "Francuski w tłumaczeniach. Gramatyka". Nawet jeśli uczycie się innego języka, ten wpis da Wam odpowiedź na pytanie, czy propagowana przez autorów serii metoda nauki do Was przemawia i czy warto się nią zainteresować.

Na dzień dzisiejszy dostępne są 4 części kursu dla uczących się języka francuskiego, z którym możemy dojść aż do poziomu średnio zaawansowanego. Mam jednak nadzieję, że na tym się nie skończy i doczekamy się kontynuacji, tym bardziej, że wiele osób bardzo polubiło ten kurs i przywykło do stosowanej tu metody nauki.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem francuskim, w pierwszej chwili mogą się ... wystraszyć. Już od pierwszej strony podręcznika naszym zadaniem jest bowiem tłumaczenie zdań zaprezentowanych po polsku. Jak to? Tłumaczyć, choć nie poznaliśmy jeszcze ani jednego słówka? To zdecydowanie nie to, do czego przyzwyczaiły nas standardowe podręczniki, wierzcie mi jednak, że jest to metoda o wiele bardziej skuteczna bo bardzo aktywna. W ten sposób ludzie na całym świecie opanowują nie tylko jeden, ale często nawet kilka języków. Osobiście znam przypadku osób, które dzięki tej metodzie biegle posługują się różnymi, nawet bardziej egzotycznymi językami, mimo że nie spędziły ani godziny na zwykłym, językowym kursie.

Wracając jednak do tej konkretnej serii, jak jej tytuł wskazuje, ma ona pomóc nam przyswoić sobie zasady gramatyczne, obowiązujące w języku francuskim. Każdy rozdział to nowa zasada do opanowania i szereg zdań do przetłumaczenia. Bez obaw, na każdej stronie znajdziemy właściwą odpowiedź, której możemy również wysłuchać w wersji audio. Co jednak bardzo ważne i decyduje o efektach nauki, ten kurs nie polega na tym, by wkuć na pamięć podane zdania, a z nimi się oswoić, zrozumieć mechanizmy funkcjonujące we francuskiej gramatyce. Tylko w ten sposób faktycznie będziemy rozwijać nasze umiejętności i tworzyć zupełnie nowe, poprawne zdania.

Bardzo ważnym elementem książek są objaśnienia zagadnień gramatycznych, znajdujące się po prawej stronie. Nie brakuje tutaj uwag odnośnie tego, z czym uczący się może mieć największe trudności jak i omówień najczęściej popełnianych błędów. Jak już wspomniałam, do książek dołączone są płyty z nagraniami wszystkich zdań, zarówno w języku polskim, jak i francuskim. Dodatkowo po kursie polsko-francuskim, pojawiły się również nagrania wyłącznie w języku obcym. W ten sposób łatwiej nam będzie osłuchać się z językiem, skupić na właściwiej wymowie. Dzięki temu książki pozwalają nam nie tylko opanować słówka, zwroty i gramatykę ale również właściwą wymowę.

Książki charakteryzują się dużą przejrzystością i bardzo dobrym poziomem. która z założenia ma nam pomóc w opanowaniu języka na poziomie A1, w rzeczywistości już ten poziom przekracza i może właśnie dlatego bardzo płynnie przeprowadza do kolejnej książki w serii. Jeżeli kiedykolwiek braliście udział w zwykłym kursie językowym, pewnie będziecie zaskoczeni ilością materiału, jaką tutaj będziecie musieli sobie przyswoić. Odpowiedzmy sobie jednak całkiem szczerze - po co tygodniami katować się zdaniami typu "Jak się masz?" skoro tak wiele uczących się udowodniło już, że można uczyć się o wiele szybciej i efektywniej?

Nie mam najmniejszych wątpliwości, że seria "...w tłumaczeniach" jest dość wymagająca, ale i bardzo skuteczna. Oferta wydawnictwa Preston Publishing dynamicznie się rozwijam, więc zachęcam do regularnego odwiedzania ich strony (
TUTAJ), a także do regularnej nauki z jego publikacjami. Zapewniam, że wysiłek się opłaca i już po krótkim czasie przekonacie się do jej skuteczności. Ze swojej strony gorąco polecam.

1 komentarz:

  1. Mam tę serię tyle, że z angielskim. Jest świetna :) bardzo przydatna w pracy nauczyciela, jak i podczas samodzielnej nauki.

    Pozdrawiam,
    touks z http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/ 💓

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...