18.08.2014

Business English Magazine nr 42/2014Business English Magazine to pozycja, którą polecam już od dłuższego czasu. Miłośnicy języka angielskiego znajdą tutaj sporą dawkę ciekawych artykułów, podejmujących aktualne tematy, żywy język, dzięki któremu poznajemy coraz to nowe słówka, zwroty i konstrukcje a także sporą dawkę rozrywki. Business English Magazine to bowiem nie tylko informacje typowo biznesowe ale również wiele ciekawostek dotyczących życia w wielu odległych krajach. Nie inaczej jest w przypadku 42 już numeru tego magazynu. Numer ten jednak może szczególnie zainteresować mole książkowe ze względu na jeden konkretny artykuł, o którym parę słów już za chwilę. 

Na początek jak zwykle dwa krótsze, ale niewątpliwie ciekawe artykuły. Jeden z nich dotyczy ... psiej telewizji. Sam pomysł jest stosunkowo prosty. Intensywne życie człowieka sprawia, że jego pupil często spędza sam w domu wiele godzin. Ten stan rzeczy oczywiście negatywnie wpływa na jego samopoczucie, dlaczego więc nie spróbować w jakiś sposób wypełnić mu wolny czas. Psia telewizja wypełniona jest obrazami, które rzekomo pozytywnie wpływają na samopoczucie naszych czworonogów. Nic więc dziwnego, że jej oglądalność regularnie wzrasta. Kto wie, może za jakiś czas doczekamy się również programu dla naszego kota, czy też świnki morskiej? ;-)

W dalszej części znajdziemy szereg artykułów potwierdzających moją teorię, że osoby tworzące Business English Magazine potrafią pisać o sprawach biznesowych w sposób, który będzie ciekawy dla każdego czytelnika. Przykładów mogłabym wymienić naprawdę wiele, jednym z nich jest artykuł "A Tiffin Revolution". Jeżeli kiedykolwiek mieliście okazję znaleźć się w którymś z większych miast Indii, bądź oglądaliście jakikolwiek program dotyczący takich miast, z pewnością jesteście świadomi tego, jak wygląda tam sprawa transportu publicznego. Na ulicach panuje niesamowity chaos, którego europejski kierowca w ogóle nie jest w stanie pojąć. Można by więc założyć, że prowadzenie jakiegokolwiek interesu, wymagającego przemieszczania się po mieści, musi zakończyć się porażką. Nic bardziej mylnego. Pewna firma działająca w Bombaju codziennie dostarcza tysiącom pracowników ciepłe, domowe posiłki w trakcie przerwy na lunch. Podobną niezawodnością i dobrą organizacją może się poszczycić niewiele znaczących, zachodnich firm. Jak to możliwe?

W innym artykule cofniemy się do roku 1914 i przyjrzymy liście ówczesnych bogaczy. Jak sądzicie, jakie nazwiska się na niej znajdą? Przechodząc do typowo rozrywkowej branży, dowiemy się nieco więcej na temat fenomenu Lady Gagi, czy też na temat kucharzy, którzy zbijają coraz większe fortuny na cieszących się sporą popularnością programach kulinarnych. Wreszcie artykuł o którym wspominałam na samym początku, porównujący książki tradycyjne z książkami elektronicznymi. Myślę, że już samo określenie „p-book” dotyczące tego pierwszego rodzaju, wielu osobom wyda się intrygujące. Warto je zapamiętać, bo możemy doczekać się czasów, w których słowo „książka” częściej będzie odnosiło się do książki elektronicznej niż do tej papierowej. Wiele przedstawionych tu zalet ebooków jest już ogólnie znanych i nie będzie stanowiło większego zaskoczenia. Czy wiecie jednak, że ebooki mogą w znaczący sposób poprawić perspektywy dzieci z najbardziej zacofanych krajów afrykańskich? Jak to możliwe dowiecie się już z samego artykułu.

Tradycyjnie już wiele artykułów będziemy mogli ciągnąć w formacie mp3, do naszej dyspozycji jest również specjalny dodatek - "Most Popular Business Terms, Phrases and Abbreviations". Business English Magazine nieustannie utrzymuje wysoki poziom, zaskakuje doborem ciekawych tematów i motywuje do dalszej nauki języka angielskiego. Polecam!

3 komentarze:

  1. Fenomen Lady Gagi, to może być ciekawy artykuł. Zastanawiam się, czy nie zacząć czytać tego magazynu, gdyż English Matters bardzo przypadł mi do gustu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Miałam przyjemność czytać ostatnio ten magazyn i przyznam, że najbardziej zainteresował mnie artykuł o słynnej bąbelkowej herbacie, którą nałogowo piję:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Wszędzie widzę recenzje tego magazynu, sądzę,że jest to ciekawy magazyn, w szczególności dla tych, którzy lubią doszkalać swój język, a przy tym co nieco się dowiedzieć

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...