4.11.2018

Français Présent nr 46Français Présent to w moim przekonaniu najciekawszy, dostępny na polskim rynku magazyn dla uczących się języka francuskiego. Przeznaczony jest on głównie dla osób posługujących się językiem na poziomie średniozaawansowanym, myślę jednak, że również ambitni początkujący znajdą tu coś dla siebie. Tematyka magazynu jest bardzo zróżnicowana. W ten sposób możecie nie tylko poszerzyć wiedzę dotyczącą krajów i regionów francuskojęzycznych, ale także znaleźć ciekawostki dotyczące wielu innych dziedzin, takich jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport. 

Najnowszy, 46 już numer magazynu, to między innymi zaproszenie do wspaniałej, francuskiej kuchni. Poznamy tutaj nie tylko wiele pożytecznych zwrotów, związanych z tą tematyką, ale również ...będziemy mogli wykorzystać smakowity przepis na zapiekankę ziemniaczano-serową na winie. Nie mniej ciekawy był dla mnie artykuł na temat bardzo smacznego, jabłkowego napoju - cydru. Trudno również nie zwrócić uwagi na bardzo rozbudowany, wzbogacony o wiele pięknych zdjęć artykuł na temat francuskiego wybrzeża. 

Niezależnie od zainteresowań, każdy uczący się, powinien poświęcić nieco czasu dwóm tekstom. Pierwszy z nich jest kontynuacją rozpoczętego w poprzednim numerze artykułu na temat użycia imiesłowu czasu przeszłego (participe passé). W drugim znajdziecie przykłady konwersacji w pracy, przykładowo dialog z nowym kolegą, rozmowę z nowym szefem, czy też dotyczącą planowanego urlopu.

Niezmiennie zwracam Wam uwagę na liczne dodatki, które skutecznie umilają naukę z magazynem. Jeden z najważniejszych to pliki audio z nagraniami wielu artykułów, nieoceniona pomoc dla uczących się samodzielnie, kładących duży nacisk na właściwą wymowę i intonację. Niezmiennie cieszy mnie również arkusz pracy dla nauczyciela. Osobiście jestem bowiem zdania, że magazyn można znakomicie wpleść w zajęcia na kursach, czy też w szkole. Jasne oznaczenie trudności tekstu sprawia, że łatwiej będzie nam znaleźć artykuły odpowiednie do naszych możliwości. Dzięki temu praca nie będzie ani za łatwa, ani ponad nasze siły.

Gorąco zachęcam do rozpoczęcia przygody z magazynem Français Présent, a jeśli doceniliście już jego zalety, do korzystnej cenowo prenumeraty, czy też prenumeraty elektronicznej. Dzięki nim nie przegapicie żadnego numeru, a interesujące tematy docierać będą bezpośrednio do Waszego domu. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...