11.11.2018

"Planer taki jak Ty od Gabrieli Gargaś " Gabriela Gargaś
Autor: Gabriela Gargaś
ISBN: 978-83-7976-075-6
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data premiery: 2018-10-31
Stron 320Koniec roku zbliża się ogromnymi krokami, a z nim czas na rozliczenie starego, zastanowienie się, co udało nam się zdziałać, a których pomysłów nie udało wprowadzić się w życie. Tych drugich będzie prawdopodobnie więcej. Co roku wiele osób wyznacza sobie nowe, ambitne cele, ale niestety większość odpuszcza je sobie już w styczniu... Czy jest szansa, że rok 2019 będzie inny? Kto wie, być może tym razem uda nam się wreszcie zrealizować coś ważnego. A pomóc w tym może przepięknie wydany "Planer taki jak Ty od Gabrieli Gargaś ".

Gabriela Gargaś jest autorką poczytnych powieści, tym razem jednak zdecydowała się zrobić coś innego i wydała planer, który ma sprawić, że kolejny rok będzie wyjątkowy. Choć prawdę mówiąc wcale nie musi chodzić tu o rok 2019. Planer jest bowiem tak skonstruowany, że można zacząć z niego korzystać w dowolnej chwili. I bardzo dobrze, bo po zapoznaniu się z jego zawartością, poważnie rozważam zakup paru na zapas.

Przygodę z "Planerem..." najlepiej zacząć od ... wstępu, w którym autorka nie tylko motywuje do korzystania z planera, ale również wlewa do naszych serc odrobinę ciepła. I mam wrażenie, że właśnie to jest jej głównym celem - tu nie chodzi o spis zadań do zrobienia, ale o zorganizowanie czasu tak, by człowiek wreszcie znalazł chwilę na oddech i bycie sobą. Gargaś podkreśla, jak bardzo jest to ważne. Bo cóż z tego, że cały dzień przeżyjemy na wysokich obrotach, gdy pod jego koniec pozostanie jedynie zmęczenie, frustracja i uczucie, że znowu nie udało nam się załatwić tysiąca rzeczy. To, co wyróżnia ten planer, to sporo miejsca na refleksję i przemyślenia. Tu znajdzie się kawałek papieru na spis książek, które chcielibyśmy przeczytać, podsumowanie minionego roku, spis marzeń, czy ... ulubionych herbat. Oprócz standardowego planu miesięcznego i tygodniowego, jest miejsce na podsumowanie każdego tygodnia, inspirujące cytaty, czy krótkie teksty, mające sprowokować nas do przemyśleń. Bardzo cieszy mnie obecność nie jednej, a aż trzech zakładek. Jedna z nich standardowo przydaje się do zaznaczenia właściwego tygodnia. Dzięki dwum pozostałym nie tracimy dużo czasu by odnaleźć choćby plan zajęć dzieci, lub spisaną listę zakupów.

Piękna oprawa graficzna, mnóstwo inspiracji i miejsca na różnego rodzaju zapiski sprawiają, że "Planer..." skrada kobiece serca już po szybkim przewertowaniu. Z czymś takim po prostu ma się ochotę planować, organizować, zdobywać świat. To pozycja którą chce się zachować dla siebie, ale i podarować bliskiej osobie. Z założenia to pozycja, którą można trzymać w torebce, dla mnie jednak byłaby zbyt duża i ciężka. Ja "Planer..." widzę raczej w moim ulubionym miejscu w domu, gdzie będę mogła bądź to zawsze rozpoczynać z nim dzień przy aromatycznej kawie, czy też zapisywać przemyślenia po kolejnym, intensywnym dniu. Bo ten planer może być również przepiśnikiem, sennikiem, duchownikiem, jednym słowem wszystkim, czego potrzebujemy. Gorąco polecam go Waszej uwadze i zapewniam, że doskonale sprawdzi się jako świąteczny upominek dla wielu wspaniałych, aktywnych kobiet. Zachęcam!

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...