24.11.2018

Business English Magazine 68/2018 + Legal English + wydanie angielsko-niemieckie

Magazyn Business English Magazine towarzyszy mi już od naprawdę wielu lat. Niezmiennie cieszy mnie jego wysoki poziom, interesujący dobór tematów i aktualność opisywanych tematów. Tym razem mam przyjemność opowiedzieć Wam aż o 3 różnych wydaniach...


Business English. Legal English


Oprócz standarodwych magazynów, w ramach BEM często pojawiają się wydania specjalne, obejmujące specyficzną tematykę. Tym razem jest to angielski prawniczy. O tym, że jest to bardzo skomplikowany język nie muszę chyba nikogo przekonywać. Nawet sięgając po przepisy w języku polskim, momentami można mieć wrażenie, że napisano je w zupełnie innym, egzotycznym języku... Z tego właśnie powodu osoby rozpoczynające swoją przygodę z taką tematyką, mogą poczuć się bardzo zagubione i zniechęcone, sięgając po teksty na zagraniczych portalach. O wiele lepszym rozwiązaniem jest więc wydanie specjalne BEM, oferujące szereg zróżnicowanych tekstów, poręcznych słowniczków na każdej stronie, nagrań w formacie mp3. To wszystko sprawia, że praca z magazynem jest o wiele bardziej przystępna, przyjemna i skuteczna.

Choć angielski prawniczy kojarzy się z monotonią, w magazynie znajdziecie szereg bardzo ciekawych tekstów. Być może najbardziej zainteresują Was informacje o amerykańskiej konstytucji, prawie unijnym lub karze śmierci? Nie braknie również słówek z zakresu prawa konsumenta, prawa pracownika, czy też własności intelektualnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć tekstu na temat pracy prawnika. Osobiście najbardziej ucieszyło mnie jednak zestawienie najciekawszych filmów o tematyce prawniczej. 

Wydanie specjalne przyda się osobom szczególnie zainteresowanym zagadnieniom prawniczym ale również wszystkim, którzy chętnie poszerzają swoje słownictwo. Magazyn charakteryzuje bardzo dobry poziom i opracowanie tekstów, co zresztą jest już chyba znakiem firmowym BEM.


Business English Magazine 68/2018


Jeżeli angielski prawniczy nieszczególnie do Was przemawia, zachęcam do lektury najnowszego, regularnego wydania magazynu. Znajdziecie w nim wiele bardzo ciekawych, świetnie opracowanych artykułów, w tym bardzo intrygujący temat z okładki - dlaczego niektóre kraje są bogate, a inne biedne? Odpowiedź na to pytanie oczywiście nie jest prosta, przekonajcie się, jak poradzili sobie z nim redaktorzy BEM.

Z każdym dniem robi się coraz chłodniej, wiele osób walczy już z przeziębieniem. Nic dziwnego, że właśnie w tym okresie tak chętnie sięgamy po witaminy w tabletkach. Jednak czy ich zażywanie daje nam jakieś wymierne korzyści? A może jedynie wspieramy producentów takich preparatów? Koniecznie przeczytajcie artykuł na ten jakże intrygujący temat. Z równie dużym zainteresowaniem przeczytacie pewnie tekst, w którym redaktorzy próbują odpowiedzieć na pytanie, jak wypadają nasze zarobki w porównaniu z tym, co zarabia się w innych europejskich krajach.

Od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat wycofywania z obiegu produktów jednorazowego użytku z plastiku, w tym słomek. Czy wiecie, które wielkie koncerny pracują już nad kompletnym wycofaniem tego "drobiazgu"? W magazynie nie zabrakło też azjatyckich klimatów. I tak wybierzemy się w pasjonującą podróż po Japonii, czy też dowiemy, które chińskie firmy wiodą prym w sprzedaży telefonów komórkowych. Tematów jest oczywiście o wiele więcej. Tradycyjnie do dyspozycji mamy poręczne słowniczki i nagrania w formacie mp3. Dodatek tematyczny tym razem poświęcony jest słownictwu przydatnemu w dyskusjach na temat czarnego rynku. Business English Magazine wydanie angielsko-niemieckie


Na koniec jeszcze parę słów na temat bardzo fajnej opcji dla osób, które dobrze posługują się zarówno językiem angieskim, jak i niemieckim. Od pewnego czasu, BEM wydawany jest również w wersji angielsko-niemieckiej. Oznacza to, że mamy do dyspozycji słowniczki angielsko-niemieckie, a co za tym idzie, z tym magazynem możemy poszerzać słownictwo w obu tych językach. Aby zobaczyć przykładowe wydanie, kliknijcie TUTAJ. Wszystkie informacje na temat tego wydania znajdziecie na stronie www.business-english-magazin.de

1 komentarz:

  1. Nie znam niestety tej pozycji ale w sumie materiałów do nauki języka angielskiego jest tak dużo, że chyba nikt nie zna wszystkim. Osobiście jestem zdania, że bardzo fajnie uczy się z audio kursów https://www.jezykiobce.pl/s/105/audio-kursy-do-angielskiego które jak dla mnie są zdecydowanie najlepszą formą nauki języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...