2.09.2018

Kapitan Nauka: Gra edukacyjna Zegar
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Kapitan Nauka
ISBN: 590-76-864-618-8
Data wydania: luty 2018
Ilustrator: Marcin Minor, Katarzyna Urbaniak

Nauka posługiwania się zegarkiem stanowi spore wyzwanie dla dzieci. Wymaga nie tylko dobrej znajomości liczb, ale również orientacji w takich pojęciach jak choćby "kwandrans" Do tego dochodzą godziny popołudniowe, które odczytuje się inaczej, niż jest to widoczne na tarczy. Jednym słowem, obsługa zegarka to dość kompleksowe zadanie, warto więc rozejrzeć się za produktami, które ten proces mogą maluchom uprzyjemnić. Jedną z takich pomocy jest niewątpliwie wszechstronna gra z serii Kapitan Nauka, nazwana po prostu Zegar

Gra oferuje aż 12 wariantów rozgrywek, o różnych stopniach trudności, dlatego też przeznaczona jest dla dzieci od 5 do 9 roku życia. Każde z nich znajdzie tutaj wersję odpowiednią do swoich możliwości. W pudełku znajdziemy dwustronny zegar z ruchomymi wskazówkami, 4 dwustronne plansze, 36 żetonów z godzinami oraz instrukcję.
Poszczególne warianty gry uczą dzieci prawidłowego posługiwania się zegarkiem, ale również określania zależności czasowych między zdarzeniami. Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzenie rozgrywek pomagających dopasować pewne rutynowe zdarzenia, jak jedzenie śniadania, czy wieczorna toaleta do określonych godzin. Tego typu zabawa to świetny pretekst do rozmów na temat rytmu dnia, czynności które w dużej mierze wypełniają każdą dobę.


Warto zwrócić uwagę na bardzo ładne i solidne wykonanie całej gry. Dobrym pomysłem jest dwustronny zegar, dzięki któremu młodsze dzieci szybciej poradzą sobie z prawidłowym nazywaniem godzin popołudniowych. Wielość wariantów gry sprawia, że nikt nie będzie się nudził, zawsze znajdzie się wersję, która będzie właściwie dopasowana do wieku i możliwości dziecka. Do dyspozycji mamy choćby dopasowywanie żetonów z zegarem do plansz, grę memory, czy też zabawy polegające na rozmowach na temat przebiegu dnia.

W serii Kapitan Nauka pojawiło się na rynku już bardzo wiele ciekawych i wartościowych pozycji, tą jednak zaliczam do najlepszych. Bardzo ładnie wydana, pomysłowa, stanowi autentyczną pomoc w nauce posługiwania się zegarkiem i pojmowania czasu. Dlatego też gorąco polecam ją Waszej uwadze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...