5.09.2018

"Do zakochania jeden rok" Joanna Szarańska

Autor: Joanna Szarańska
Cykl: Kronika pechowych wypadków (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
data wydania: 2 sierpnia 2018
ISBN: 9788379769957
liczba stron: 328Joanna Szarańska zdaje się być osobą o tysiącu zainteresowań, która w jakiś magiczny sposób jest w stanie rozciągnąć dobę tak, by starczyło czasu na wszystko, na co tylko ma ochotę. Blogerka, matka, copywriterka, współpracuje z fundacją Miasto Słów i Klubem z Kawą nad Książką, po prostu żyje pełną piersią. Taka, jaka jest autorka, jest również jej książka. "Do zakochania jeden rok" to historia pełna energii, pozytywnych wibracji, książka dynamiczna i szalenie zabawna. Należy też dodać, że jest to druga książka z serii Kronika pechowych wypadków, która zdecydowanie powinna stać się o wiele dłuższa.

Życie Zojki ma wreszcie szansę nieco się ustabilizować. Dziewczyna zdobywa wymarzoną pracę w redakcji i może skupić się na wyszukiwaniu smakowitych tematów. Niestety sielanka nie trwa długo. W zaskakujących okolicznościach znika jej ukochana babcia. Wiele wskazuje na to, że za zniknięciem może stać ... agencja matrymonialna. Z braku lepszych pomysłów, Zojka postanawia więc zostać jej ... klientką. Jedno jest pewne, dla dziewczyny rozpoczyna się kolejny, bardzo burzliwy okres...

Sięgając po tę książkę musicie być przygotowani na niekontrolowane wybuchy śmiechu. Joanna Szarańska jest osobą o wspaniałym poczuciu humoru, które potrafi rewelacyjnie wykorzystać, wplatając swoich bohaterów w szalone historie. Każda postać jest niezwykle charakterystyczna i na swój sposób zwariowana. To ten typ bohaterów, których od początku do końca albo się nie znosi, albo kocha. Na ich poczynania nie można jednak pozostać obojętnym. Sama fabuła jest bardzo zaskakująca i przezabawna. Do samego końca czytelnik będzie głowił się nad tym, co też mogło stać się z szaloną babunią i czy biuro matrymonialne ma faktycznie coś wspólnego z jej zaginięciem. Koniecznie trzeba też wspomnieć aspiranta Chochołka i redaktora Kordeckiego. Ten pierwszy nadal poszukuje tej jedynej, prawdziwej miłości. Ten drugi ma wszelkie predyspozycje do tego, by zostać wybrankiem Zojki, pozostaje jednak pytanie, jak autorka zdoła do tego przekonać głównych zainteresowanych.

Język książki jest prosty i przyjemny. Brak tu przydługich opisów, jest dynamicznie, romantycznie ale przede wszystkim zabawnie. "Do zakochania jeden rok" to zdecydowanie powieść dla osób, które przy książce pragną się rozerwać i zdrowo pośmiać. Dowcip autorki jest bardzo świeży i inteligentny, więc trudno się dziwić, że książkę czyta się tak dobrze i tak szybko. Pozostaje zachęcić do lektury i wyczekiwać kolejnych, równie zwariowanych przygód Zojki i jej znajomych.

1 komentarz:

  1. Niekontrolowane wybuchy śmiechu - jestem na tak. Książka już czeka na mnie w mojej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...