30.08.2018

Français Présent 45Français Présent to mój ulubiony magazyn do nauki języka francuskiego. Jego poziom jest na tyle wyważony, że znajdzie tu coś dla siebie zarówno osoba początkująca, jak i bardziej zaawansowana. Zawarte w nim artykuły dotyczą bieżących wydarzeń i aktualnych tematów, obracają się wokół takich tematów jak technika, psychologia, polityka, muzyka czy sport, więc każdy powinien tu znaleźć coś interesującego. Najnowszy, 45 już numer to kolejna dawka interesujących artykułów poruszających bardzo zróżnicowane problemy.

Spoglądając na okładkę nietrudno się domyślić, że w magazynie znajdzie się coś na temat sportu, konkretniej ćwiczeń, które można wykonywać w domu. Mimo to byłam zaskoczona, znajdując opis 8 ćwiczeń, dzięki którym możemy kształtować całą sylwetkę. Wygląda więc na to, że ten numer pozwala nie tylko poprawić naszą znajomość języka francuskiego, ale również nasz wygląd. :-)

W wakacyjnym numerze nie mogło zabraknąć informacji na temat sposobów, w jaki Francuzi spędzają swój wolny czas. Każdy z nich dysponuje średnio 36 dniami wolnymi od pracy, czy potrafi je ciekawie zagospodarować?

Osobiście niesamowicie cieszy mnie artykuł na temat niezwykle utalentowanego pisarza, jakim jest Pierre Lemaître. Jeżeli jeszcze nie mieliście przyjemności go poznać, koniecznie o nim poczytajcie, a następnie sięgnijcie po jego książki.

Interesujących tematów jest oczywiście o wiele więcej. Standardowo mamy też takie udogodnienia jak słowniczek z najtrudniejszymi zwrotami obok artykułów, czy nagrania artykułów w wersji audio. Magazyn przyda się zarówno osobom systematycznie uczącym się języka francuskiego, jak i tym, którzy po prostu pragną odświeżyć jego znajomość.

Français Présent dostępny jest w wielu kioskach, jednak ja polecam waszej uwadze wirtualny kiosk wydawnictwa Colorful Media. Znajdziecie tam zarówno korzystną cenowo prenumeratę, jak i niektóre wydania do zakupienia w wersji elektronicznej. Do kiosku traficie klikając TUTAJ. Gorąco zachęcam do lektury i nauki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...