4.12.2013

Business English Magazine nr 38/2013


Business English Magazine już dawno skradł moje serce i od wielu miesięcy dostarcza mi wielu ciekawych informacji i wartościowych materiałów, które pomagają mi coraz lepiej posługiwać się językiem angielskim. Wbrew swojej nazwie, po ten magazyn śmiało mogą sięgać wszyscy ciekawi świata i posługujący się językiem angielkim przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym. Czego możemy spodziewać się po najnowszym numerze?
 
Tematem przewodnim stała się tym razem rozrywka, a konkretniej muzyka i film. Znajdziemy tu ciekawy artykuł na temat dwóch festiwalów filmowych - w Toronto i w Warszawie. Zajrzymy do Japonii, która od lat szaleje na punkcie wszelkich nowinek technicznych, a mimo to pozostaje wierna płytom CD, których sprzedaż nie tylko nie spada, ale nawet rośnie. Co kryje się za tym fenomenem? W kolejnym artykule przypomnimy sobie kilku gigantów przemysłowych, takich jak choćby Kodak, które nie zdołały dostosować swej oferty do szybko zmieniających się potrzeb i chylą się ku upadkowi. W rozrywkowy temat wpisują się również dwa artykuły dotyczące Majorki. Pierwszy z nich opisuje próby zmiany wizerunku tego miejsca, tak by przestało przyciągać jedynie imprezowiczów, a stało się miejscem przyjaznym dla rodzin. W drugim artykule wybierzemy się w podróż po tamtejszych winiarniach.
 
Choć rozrywka ma być tematem przewodnim magazynu, równie wiele miejsca poświęcono tu kobietom sukcesu. Czy
Sheryl Sandberg, szef operacyjny Facebooka, zdoła stać się nowym guru kobiet marzących o wysokich stanowiskach? A może bardziej inspirująca jest historia Dilmy Rousseff, pierwszej w historii Brazylii kobiety, która objęła stanowisko prezydenta? W magazynie nie zabrakło też pierwszej piątki najbardziej wpływowych kobiet wg magazynu Forbes - kto zajął zaszczytne pierwsze miejsce?
 
To jedynie kilka z wielu bardzo różnorodnych artykułów w najnowszym numerze magazynu. Oprócz nich warto zwrócić uwagę na część zatytułowaną Business Talk, która odkrywa przed nami tajniki skutecznej sprzedaży i przydatne słownictwo, związane z tym tematem - od prób pozyskania sympatii klienta aż po próby utrzymania jego zadowolenia, już po zakupie towaru. Tradycyjnie już kilka zróżnicowanych ćwiczeń pozwoli nam utrwalić informacje z poznanych artykułów, a także w praktyce przećwiczyć nowe słownictwo.
 
Na ostatniej stronie jak zawsze znajdziemy sympatyczny dodatek, tym razem jest to książeczka poświęcona technikom motywacyjnym.
 
Oprócz wersji papierowej, oczywiście mamy do dyspozycji wersje audio kilkunastu wybranych artykułów. Możemy wygodnie ściągnąć je na telefon czy komputer przy pomocy kodu dostępnego w magazynie. 
 
Najnowszy numer Business English Magazine po raz kolejny dostarczył mi wielu powodów do satysfakcji. Choć z magazynami pracuję już od dawna, nadal stanowią dla mnie wyzwanie, nieustannie poznaję nowe słówka i wyrażenia. Gorąco polecam wszystkim miłośnikom języka angielskiego, naprawdę warto.

8 komentarzy:

 1. Na pewno to ciekawe wydanie. Może się skuszę na jego kupno.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy magazyn. Polecę go mojej bratanicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Magazyn rzeczywiście wydaje się całkiem ciekawy. Dla osób, którą chcą się trochę poduczyć w angielskim jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Business English Magazine nie czytałam do tej pory, bo byłam święcie przekonana, że sam tam same artykuł poświęcone biznesowi itd. Jak widzę w jakimś stopniu się myliłam, bo znalazłabym w tym numerze artykuły, które by mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Do nauki języków przydatne są też platformy typu busuu czy livemocha... w ogóle w dzisiejszych czasach dużo jest możliwości. Wystarczy chcieć :) Takie magazyny to na pewno fajne uzupełnienie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny magazyn, nic dodać, nic ująć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje ulubione to właśnie artykuły na temat kobiet sukcesu - pod wpływem jednego z nich zdobyłam ostatnio wydany w Polsce poradnik napisany przez Sheryl :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo sobie cenię ten, jak i inne magazyny Wydawnictwa Colorful Media. Świetne artykuły.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...