17.07.2013

Cold Little Hand - Angielski KRYMINAŁ z ćwiczeniami Poziom: B1 - B2
Autor: Kevin Hadley
Seria wydawnicza: Angielski z kryminałem
Data wydania: kwiecień 2013
Ilość stron: 168Nie od dzisiaj wiadomo, że nauka jest najbardziej efektywna, gdy sprawia przyjemność, a człowiek uczy się bardziej mimochodem niż z przymusu. Specjaliści od lat próbują sprawić, by nauka języków obcych była naprawdę przyjemna. Książki w języku obcym, dostosowane do pewnego poziomu nie są nowością. Sama korzystałam zarówno z książek do języka angielskiego, jak i niemieckiego, z ograniczoną liczbą słów, dostosowaną do potrzeb początkującego ucznia. Niestety tego typu pomoce zwykle kończą się na poziomie dość podstawowym. Być może wydawcy wychodzą z założenia, że osoba na wyższym poziomie może po prostu czytać obcojęzyczne książki. Pewnie może, różnica polega jednak na tym, że wtedy czytelnik zwykle domyśla się znaczenia nieznanych mu słów, a po zakończeniu lektury większość nowych słówek zapomina. Właśnie z tego powodu zainteresowałam się publikacją wydawnictwa Edgard, które całkiem niedawno wydało pierwsze książki z serii Angielski z kryminałem.

"Cold Little Hand" to książka skierowana do uczniów na poziomie B1 i B2. I rzeczywiście zawarte w niej słownictwo zostało bardzo dobrze dopasowane. Historia wciąga i nie ma się poczucia, jakby miało się do czynienia z uproszczonym tekstem. Również sama treść kryminału nie rozczarowała. We współczesnym Londynie, tajny agent Harper ma za zadanie rozpracować kartel handlarzy unikatowych książek. Aby przebić się do mrocznego światka, musi stać się ... pisarzem. 

Całość została podzielona na 37 krótkich rozdziałów. Trudniejsze słowa zostały wytłuszczone w tekście a ich tłumaczenie znajdziemy na marginesie. To bardzo fajny pomysł, który zaoszczędzi nam wertowania słownika. Każdemu rozdziałowi towarzyszą różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. Dlatego warto przyjrzeć się wytłuszczonym wyrazom, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydały się nam one znajome. Możemy również spodziewać się ćwiczeń, które sprawdzą jak dokładnie przeczytaliśmy dany rozdział. Jak to w kryminałach bywa, diabeł tkwi w szczegółach...

Niewielkie rozdziały sprawiają, że naukę łatwo rozplanować sobie w czasie... choć muszę przyznać że często nie mogłam sobie odmówić przyjemności poznania kilku naraz. Również bardzo podręczny format książki zachęca do tego, by mieć ją zawsze przy sobie i uczyć się, gdy tylko będziemy dysponować wolną chwilą. Wreszcie naprawdę rozsądna cena. Niecałe 20 zł. za tak ciekawą i dobrze opracowaną pomoc naukową to naprawdę rozsądna cena. 

Niezdecydowanych zachęcam, by kliknęli TUTAJ i zapoznali się z kilkoma przykładowymi stronami książki.
Ze swojej strony gorąco polecam i mam nadzieję, że wkrótce pojawią się podobne pomoce w innych językach. Póki co, oprócz omawianej przeze mnie "Cold Little Hand", dostępny jest "Danger in high places" (poziom B1-B2) a także "Two Warsaw Mysteries" (poziom A2).


7 komentarzy:

 1. Zapowiada się naprawdę ciekawie :) Coś wyjątkowego i zachęcającego do nauki w niekonwencjonalny sposób.

  OdpowiedzUsuń
 2. W taki sposób mogłabym podszkolić się z angielskiego. To akurat mój poziom.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne :) W taki sposób podszkolić się w angielskim to sama przyjemność. Od razu planuję kupić wszystkie trzy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie, że powstają tego typu pomoce edukacyjne. Sama mam niestety słomiany zapał i ktoś musiałby mnie zagonić do systematycznej nauki, ale takie ciekawe metody zwiększają szansę na mobilizację. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Loo super sprawa, taką pomocą naukową na pewno nie pogardzę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio właśnie sobie wypominałam, że znowu odpuściłam sobie angielski, a tu proszę - takie ciekawe pomoce naukowe ;) To naprawdę świetny pomysł i rzeczywiście cena jak na taką pozycję kusząca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam dwa kryminały z tej serii mam nadzieję, że przypadną mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...