11.06.2012

Projekt - Boliwia: Hiszpański. Kurs podstawowyWybierając się w podróż do innego kraju zawsze jesteśmy podekscytowani. Planujemy kolejne dni, pakujemy o wiele za dużo ubrań i kosmetyków, jak gdybyśmy mieli znaleźć się na końcu świata, kilkanaście razy studiujemy informacje na bilecie... Jeżeli wybieramy się do kraju, którego języka nie znamy, towarzyszy nam pewien niepokój, obawa, że znajdziemy się w systuacji, w której swoje językowe braki boleśnie odczujemy. To zwykle w takim momencie decydujemy się na zakup rozmówek... o których istnieniu szybko zapomnimy. Na mojej półce znajdują się dwa egzemplarze rozmówek, pamiątki po pierwszych zagranicznych podróżach, które przejechały ze mną kawałek Europy, choć jedynie w torbie, bo ani razu nie nadarzyła się okazja, by po mnie sięgnąć...

Osobom, które boją się, że w krytycznej sytuacji zabraknie im potrzebnego słówka, proponuję zaopatrzenie się w słownik, natomiast tym, dla których podróż ma stać się początkiem językowej przygody gorąco polecam dobre kursy podstawowe dla samouczków. Jednym z takich kursów jest bez wątpienia pozycja wydawnictwa Edgard, której recenzję znajdziecie poniżej.

Gdy sięgałam po Kurs podstawowy, miałam co do niego pewne obawy. Już na okładce widnieje informacja, że mam przed sobą nową edycję kursu audio. Jego starszą wersję poznałam ucząc się języka niemieckiego i choć bardzo dobrze sprawdził się w zakresie ćwiczenia wymowy, nie mogę powiedzieć, by była to pozycja wystarczająca do opanowania podstaw języka. Nowa wersja bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, wydawnictwo naprawdę przyłożyło się do ulepszenia swojego produktu. Oprócz płyt audio, znanych mi z poprzedniej edycji, pojawił się tutaj liczący 180 stron podręcznik, który bardzo pozytywnie wpłynął na wartość całego kursu.

Bardzo spodobał mi się podział podręcznika na dwie części – gramatykę i naukę słówek i zwrotów, której towarzyszą nagrania z płyt audio. Nigdy nie przepadałam za podręcznikami, które przeplatają słówka i dialogi z gramatyką – o ile to rozwiązanie nieźle się sprawdza przy przerabianiu kolejnych lekcji, o tyle po zakończeniu pracy z kursem poszukiwanie konkretnych zagadnień gramatycznych zabiera już sporo czasu. Tutaj wszystko jest rozdzielone, bez problemu możemy przerabiać tematy zaplanowane do konkretnej lekcji, jak i przerabiać gramatykę niezależnie od kursu audio. Każdy temat przedstawiony jest w bardzo przejrzysty sposób, nie brakuje tu przykładów jak i tabelek z odmianami. Po każdym zagadnieniu gramatycznym znajdziemy również szereg różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym od razu będziemy mogli sprawdzić, czy opanowaliśmy przerabiany materiał.

Druga część książki jest już ściśle powiązana z płytami. Znajdziemy tu zarówno szereg słówek i zwrotów do nauki, jak i dialogi, nagrane zarówno w wersji oryginalnej, jak i z tłumaczem. Teoretycznie w tej części można ograniczyć się wyłącznie do nauki z płyt, jednak bardzo zachęcam do regularnego zaglądania do książki, w której znajdziecie wiele dodatkowych elementów. Jednym z nich jest dział do ambitnych, w którym umieszczono szereg dodatkowych słówek i zwrotów dla osób które podczas nauki zawsze chcą wiedzieć więcej. W zależności od tego, czego dotyczy dialog, znajdziemy tutaj również szereg dodatkowych słówek dotyczących choćby pogody, sportu czy chorób. Osoby które faktycznie planują podróż do Hiszpanii na pewno ucieszy szereg ciekawostek dotyczących życia w tym kraju jak i miejsc wartych odwiedzenia. Co prawda sama póki co wyprawy do Hiszpanii nie planuję, niemniej te kulturalne ciekawostki stanowiły dla mnie ciekawy przerywnik w nauce.

Pracę z tym kursem wspominam naprawdę bardzo miło. Co prawda mam świadomość, że wszystkie wiadomości należy regularnie powtarzać, jednak nauka z kursem podstawowym wydawała mi się wyjątkowo lekka i przyjemna i co bardzo ważne – dostarczała mi sporo odmiany, dzięki czemu potrafiłam znaleźć w sobie dość motywacji, by przerabiać kolejne lekcje.

W tym miejscu muszę jeszcze nadmienić, że kurs występuje również w wersji książki z płytą w formacie mp3, na której znajdziecie dodatkowo program komputerowy do nauki słownictwa, oparty na tych samych zasadach, co kursy multimedialne wydawnictwa. Jako że często odtwarzam płyty na odbiornikach, które nie radzą sobie z mp3, bardzo chwalę sobie mój kurs audio, niemniej wiem jak dobre są programy do nauki słówek Edgarda i chętnie skorzystałabym i z niego. Warto zastanowić się nad tymi wersjami, obie przyniosą Wam sporo korzyści.


Kurs podstawowy wydawnictwa Edgard mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, kto właśnie rozpoczyna swoją przygodę z nowym językiem. Może być doskonałym uzupełnieniem do podręcznika na kursach językowych czy w szkole jak i stanowić świetną bazę dla wszystkich samouków.

Na dzień dzisiejszy z kursem podstawowym możecie uczyć się następujących języków:

amerykański, angielski, arabski, chiński, chorwacki, czeski, duński, fiński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, japoński, koreański, łaciński, niderlandzki, niemiecki, norweski, polski, portugalski, rosyjski, słowacki, szwedzki, turecki, ukraiński, węgierski, włoski.

Osoby, które już uczyły się jakiegoś języka i szukają dobrej książki do odświeżenia informacji i dalszej nauki proszę jeszczę o chwilę cierpliwości, za niedługo recenzja kursu dla Was :-)Hiszpański Kurs podstawowy mp3 [EDGARD] - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

20 komentarzy:

 1. z pewnością to bardzo pożyteczna pozycja, aczkolwiek mnie osobiście j. hiszpański nie interesuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurs dostępny jest w naprawdę wielu językach, być może znajdziesz coś dla siebie. Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń
 2. A ja chętnie nauczyłabym się hiszpańskiego. A jeszcze chętniej francuskiego. Przydatny ten kurs. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój francuski trochę popadł w zapomnienie ale jeszcze się za niego zabiorę, pewnie z Edgardem ;-)

   Usuń
 3. Hehe, przynajmniej trzy interesujące mnie języki znalazłam w ofercie:) teraz trzeba mi tylko odpowiedniej determinacji:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Hiszpański aktualnie mnie nie interesuje jeśli chodzi o jego naukę, bardziej angielski. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i pewnie nie podstawowy? to może zainteresuje Cię następny kurs jaki pojawi się na blogu w przyszłym tygodniu...

   Usuń
 5. Ooo, dobrze wiedzieć, że jest taki kurs. Może się skuszę? Zastanawiam się na nauką hiszpańskiego lub włoskiego...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co prawda włoski jest też piękny ale wydaje mi się, że hiszpański bardziej przydatny. W planach mam jeszcze recenzję innego kursu dla początkujących, który jeszcze się drukuje ale powinien wkrótce do mnie dotrzeć... kto wie, może będzie jeszcze lepszy...

   Usuń
 6. Akurat zamierzam rozpocząć naukę tego języka ;) Dzięki za recenzję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na początek to naprawdę fajna pozycja, polecam!

   Usuń
 7. Ciekawy kurs i dosyć szeroka oferta...ale, jak już wspominałam, wydawnictwo nie ma kursu języka rumuńskiego. Więc nie skorzystam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, przy najbliższej okazji wypytam o ten rumuński, kto wie, może też się pojawi w ofercie...

   Usuń
 8. Naukę hiszpańskiego mam w planach, więc mam nadzieję, że dorwę ten kurs:)
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 9. ja się ostatnio zaopatruję we wszystkie tego typu pomoce naukowe z francuskiego :) ostatnio kupiłam fajnie opracowaną gramatykę z pwn.

  OdpowiedzUsuń
 10. Języka hiszpańskiego nigdy nie chciałam się uczyć. Jednak znalazłam podobną ofertę jeżeli chodzi o język włoski i myślę, że sobie zamówię ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetna propozycja, kurs wydaje się być bardzo fajną propozycją. Bardzo wartościowy blog.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...