19.01.2016

"Jak wyglądać olśniewająco." Andrea Pomerantz Lustig


Autor: Andrea Pomerantz Lustig
Wydawnictwo: Kobiece
tłumaczenie: Emilia Niedzieska
tytuł oryginału: How to Look Expensive: A Beauty Editor's Secrets to Getting Gorgeous without Breaking the Bank
data wydania: 14 grudnia 2015
ISBN: 9788365170217
liczba stron: 224

Andrea Pomerantz Lusting, wieloletnia szefowa "Glamour" i portalu Sephora.com jest zdania, że kobieta może prezentować się naprawdę atrakcyjnie, bez wydawania fortuny na zabiegi upiększające. W swoim poradniku zawarła szereg wskazówek, dzieki którym każda kobieta może poczuć się bardziej zadbana i po prostu piękna.

Zanim przejdę do samej zawartości poradnika, warto wspomnieć o jego wyglądzie. Twarda okładka, dobrej jakości papier, szereg kolorowych zdjęć i ramek, a to wszystko przy całkiem przyzwoitej cenie. Myślę, że właśnie to pierwsze wizualne wrażenie może stanowić wizytówkę tej książki. Widać można zaprezentować coś atrakcyjnie, nie wymagając za to jakiś ogromnych pieniędzy. I właśnie to tu chodzi.

Andrea Pomerantz Lusting wyraźnie odgradza się od sztuczności i wszelkich prób "udawania bogatych", stawia natomiast na style podkreślające atuty każdej kobiety. Doskonale zdaje sobie sprawę, że kobiety mają różne upodobania, jedne cenią sobie dużą oszczędność w makijażu, inne stawiają na jakiś soczysty akcent. Dlatego też w poradniku nieustannie przewijają się cztery bardzo odmienne, jednak niezwykle atrakcyjne style. Przy każdej wskazówce, pojawia się zdjęcie prominentki, która mogłaby reprezentować opisywany styl. Dzięki temu mamy do dyspozycji nie tylko teorię, ale również konkretne przykłady zastosowania interesującego nas stylu. 

Jak już wspomniałam, autorka próbuje nas przekonać, że niemal każdy rewelacyjny i z reguły szalenie drogi kosmetyk, posiada dużo tańszy, ale również bardzo skuteczny zamiennik. Andrea nie ogranicza się do ogólników a podaje konkretne nazwy i ceny. Nie ukrywam, że bardzo ucieszył mnie fakt, że w ogromnej części są to specyfiki dostępne również dla polskich czytelniczek, obawiałam się bowiem, że książka może okazać się mało przydatnym tłumaczeniem, zupełnie nie sprawdzającym się w polskich realiach. W kolejnych rozdziałach dowiemy się jak dbać o włosy, skórę, jak dobrać właściwie kosmetyki i ogólnie co robić by w każdej chwili prezentować się zadbanie i atrakcyjnie. 

Poradnik warto przeczytać od deski do deski by po prostu orientować się w jego zawartości a następnie powracać do konkretnych tematów wedle swoich upodobań. To sympatyczna pozycja dla kobiet, które pragną dokonać poprawek w swoim stylu lub chciałyby wykreować się zupełnie na nowo. Piękne wydanie sprawia, że książka świetnie nadaje się również na prezent. Zachęcam.


6 komentarzy:

 1. Dość fajny musi być ten poradnik, jednakże ja nie wydałabym pieniędzy na taką książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam i mam zamiar sięgnąć :)

  Buziaczki ♥
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Skusiłaś mnie do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm jeśli dostałabym tę książkę w prezencie, mogłabym ją przeczytać. Sama raczej nie będę jej szukać.

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama raczej nie kupiłabym tej książki, ale mając okazję przeczytałabym. Fajnie, że powstają takie poradniki, bo czasem trudno znaleźć odpowiedni zamiennik, który jest nie tylko w odpowiedniej cenie, ale też dobrej jakości. :) Ciekawy pomysł.
  _______________

  MAJUSKUŁA

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć, to znowu ja. Nominowałam cię do Read More Book Challenge, w którym musisz się zmierzyć, z przeze mnie wytypowaną powieścią w ciągu dwóch tygodni od załatwienia sobie książki. ;)
  Tutaj więcej, wraz z wytypowaną dla Ciebie powieścią http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/2016/01/read-more-books-challenge-john-green.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...