21.11.2015

Business English Magazine nr 50/2015


Business English Magazine towarzyszy mi już od pięciu lat, mimo to nieco zdziwiłam się, trzymając w rękach 50-ty numer. Jak ten czas leci, ile ciekawych artykułów już za nami. Za sprawą tego numeru do niektórych będziemy mogli powrócić myślami, ale o tym nieco później.
 
Jak na wydanie jubileuszowe przystało, dobór tematów jest tym razem dość wyjątkowy. Pojawił się też quiz, w którym można wygrać roczną prenumeratu magazynu. Warto podjąć wyzwanie, choć od razu zaznaczam, że proste to nie będzie :-)

Z okładki uśmiecha się do nas Tim Cook, następca Steve Jobsa. Kim jest ten nowy lider wyjątkowej korporacji? Czy zdoła spełnić pokładane w nim oczekiwania? Dokąd zmierza Apple pod jego przywództwem? Zachęcam do lektury tego obszernego i bardzo ciekawego artykułu.

W tym wydaniu pojawił się również profil jednej z najbardziej popularnych, amerykańskich sieci siłowni. A wszystko zaczęło się tak niewinnie, gdy Joe Gold otworzył mały lokal, w którym mogliby trenować kulturyści.

Subway to bardzo znana sieć franczyzowych barów szybkiej obsługi, czy wiecie jednak, że jest ona większa niż choćby McDonalds? W kolejnym artykule dowiecie się, co sprawiło, że stała się ona tak popularna.

Jak już wspomniałam, wybór artykułów jest w pewnym stopniu związany z jubileuszem magazynu. Doskonałym przykładem jest zestawienie szeregu znanych, wpływowych postaci, które na przestrzeni lat przybliżał nam magazyn. Co zmieniło się w ich życiu od czasu publikacji artykułu?

Jako, że magazyn zawsze podejmuje ważne, aktualne tematy, nie mogło zabraknąć artykułu na temat ogromnej fali uchodźców, napływających do Europy. Temat jest oczywiście zbyt rozległy, by można wyczerpująco przedstawić go w jednym artykule, daje jednak okazję, by zapoznać się ze specyficznym słownictwem, dzięki któremu dociekliwi będą mogli z większą łatwością udzielać się na zagranicznych forach, czy też czytać zagraniczne artykuły w internecie.

Tradycyjnie już zwracam również uwagę na dodatki - dwanaście artykułów dostępnych jest do odsłuchania w formacie MP3, do czterech dołączone są kody umożliwiające obejrzenie filmów powiązanych tematycznie z artykułem. Oprócz tego słowniczek terminów związanych z bezpieczeństwem i zdrowiem. 

Polecam, a redakcji magazynu życzę wielu kolejnych lat satysfakcjonującej pracy, wielu ciekawych tematów do opisania i masy wiernych czytelników.

3 komentarze:

  1. Ja dopiero niedawno poznałam ten magazyn. Widzę, że mam bardzo dużo do nadrobienia...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też niedawno poznałam ten magazyn, jest bardzo interesujący. Mnóstwo przydatnych informacji, ale zostało mi jeszcze sporo do przeczytania. :)

    Erna

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...