24.08.2015

"Radość dla początkujących" Erica Bauermeister
Autor: Erica Bauermeister
Seria: Między słowami
Wydawnictwo: Znak Literanova
tłumaczenie: Urszula Woźniakowska
data wydania: 23 września 2013
ISBN: 9788324024162
liczba stron: 384
Erika Bauermeister, amerykańska pisarka, zadebiutowała książką zatytułowaną "Szkoła niezbędnych składników". Powieść spotkała się z przychylnym odbiorem, nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się kolejna powieść tej pisarki. Powieść, której okładka wręcz prosi się, by sięgnąć po nią latem. Czy treść powieści jest równie apetyczna? O tym już za chwilkę.


Kate powraca do zdrowia po długotrwałej chorobie. Ten fakt zasługuje na huczną oprawę, dlatego kobieta spotyka się ze swoimi przyjaciółkami, które w trudnym okresie bardzo ją wspierały. Podczas wspólnej kolacji rodzi się pomysł, by każda z nich zmierzyła się z pewnym wyzwaniem. Chodzi o zrobienie czegoś, co dotąd uważała za niemożliwe. Czy kobiety sprostają zadaniu i jak wpłynie ono na ich życie?

Powieść Bauermeister jest lekka i przyjemna, trudno jednak powiedzieć, że czymkolwiek się wyróżnia. Kolejne rozdziały poświęcone są kolejnym kobietom i ich wyzwaniom. Teoretycznie historie mają pewien wspólny mianownik, połączenie jest jednak tak słabe, że ma się raczej wrażenie, że czytamy kilka opowiadań, a nie jedną, spójną powieść. W książce pojawiają się poważniejsze zagadnienia, jednak sposób, w jakie zostają przedstawione, nieszczególnie zachęca do głębszych przemyśleń. 

Ogólnie rzecz biorąc całość jest sympatyczna i pozytywna, część zadań postawionych przed kobietami, całkiem ciekawa. Styl autorki jest bardzo prosty i przystępny, powieść czyta się szybko, jej treść zapomina chyba jeszcze szybciej... 

"Radość dla początkujących" to książka, która ma dostarczyć czytelnikom pozytywnych wrażeń. Niewykluczone, że część z nich odnajdzie rozdziały, które staną się im w jakiś sposób bliskie. Pozostałe osoby będą miały okazję się odprężyć, choć muszę przyznać, że w tej kategorii nietrudno o bardziej interesujące książki. Powieść może stanowić miły przerywnik, choć decyzję o jej lekturze pozostawiam już Wam.


Radość dla początkujących [Erica Bauermeister]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

2 komentarze:

  1. Miło wspominam "Słodki zapach brzoskwiń" Sarah Addison Allen wydanej w ramach tej serii kieszonkowych wydań, więc i ten tytuł mnie interesuje :) Poza tym okładka rzeczywiście jest istnie wakacyjna :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę że ta lekka lektura na upalne dni będzie idealna.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...