31.08.2015

Business English Magazine Business TravelWszystko, co dobre, tak szybko się kończy. Niestety nie inaczej jest z latem 2015, które oczywiście zakończyło się zdecydowanie za szybko. Dla wielu osób to moment powrotu do szkoły, studenci już niedługo po raz kolejny zawitają w progach swoich uczelni. Zapewne niejedną osobę już skręca na myśl o nauce, choćby o setkach słówek, jakie trzeba będzie wkuć na lekcje angielskiego. Wydawnictwo Colorful Media zadbało o miłą alternatywę dla tej znienawidzonej przez wszystkich czynności. Nauka słówek wcale nie musi być męcząca. Podczas lektury wydania specjalnego Business English Magazine, poświęconego podróżom służbowym, nawet się nie zorientujecie, kiedy przyswoicie sobie kilka nowych pojęć. Autorzy artykułów podeszli do tematu na tyle kompleksowo, że każdy z Was znajdzie w nim coś ciekawego.

Układ magazynu przypomina tradycyjne wydania. Również tutaj na rozgrzewkę otrzymujemy dwa krótkie teksty, zaraz po nich bardzo ciekawy artykuł na temat historii podróży służbowych. Część osób zapewne zaskoczy, gdzie można doszukiwać się ich początków. 

Nie od dzisiaj wiadomo, jak ważna w podróżach służbowych do innych krajów jest znajomość odmiennych zwyczajów. Tego tematu nie mogło zabraknąć w magazynie. Z praktycznych tematów warto również wspomnieć przegląd aplikacji na androida, dzięki którym podóż nie będzie dla nas czasem straconym, jak również praktyczny poradnik, który pozwoli nam idealnie przygotować się do podróży.

Wiele osób z pewnością chętnie dowie się czegoś na temat miast, będących głównymi celami podróży służbowych, jak również na temat najbardziej znanych i znaczących targów biznesowych. Z dużym zainteresowaniem przeczytałam również artykuł o niesamowitych atrakcjach, jakie podróżnym oferują niektóre lotniska, jak również tekst na temat najbardziej luksusowych linii lotniczych czy też przegląd ekskluzywnych hoteli, w których zatrzymują się wpływowi biznesmeni.

Bardzo sympatycznym dodatkiem jest informacja, jaką odległość moglibyśmy przebyć samolotem, słuchając konkretnych audiobooków. Jak sądzicie, dokąd możemy dolecieć, wylatując z Warszawy, słuchając przygód Harryego Pottera, a gdzie wylądujemy śledząc "Trzech Muszkieterów"? 

Tradycyjnie już pod każdym artykułem znajdziemy spis trudniejszych słówek z tłumaczeniem, wiele artykułów możemy wysłuchać, pobierając pliki audio, a nowe słownictwo pomogą utrwalić załączone ćwiczenia językowe. 

Business English Magazine to bardzo przyjemny sposób na nieustanne poszerzanie słownictwa. Kto wie, może właśnie za sprawą tej pozycji, lekcje języka angielskiego staną się dla Was o wiele bardziej przyjemne. Polecam!

9 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...