31.07.2015

Business English Magazine nr 48/2015


Magazyn Business English Magazine to idealna mieszanka skomponowana z tematów bardzo aktualnych, jak i tych ponadczasowych, do których można wracać dużo później. Istneje praktycznie tylko jedna osoba, która mogła pojawić się na okładce najnowszego numeru. Niezależnie od naszych preferencji politycznych, wybór Andrzeja Dudy na prezydenta, wpłynie na życie każdego z nas. Może choćby właśnie z tego powodu warto przyjrzeć się jego obietnicom politycznym przełożonym na konkretne kwoty. Skoro już o prezydentach, w numerze znajdziecie rownież artykuł na temat Hilary Clinton i jej szansach w kolejnych wyborach.

Bardzo ciekawie prezentuje się artykuł zatytułowany Celebrity Portfolios - How the Rich Manage to Stay Rich. W dzisiejszych czasach trwonienie wielkich fortun stało się bardzo niemodne, nic więc dziwnego, że znane osoby zaczęły zastanawiać się, jak sensownie ulokować swoje pieniądze. W artykule poznacie przykłady osób, których umiejętne działania pozwoliły zapewnić im długotrwały, finansowy dobrobyt. 

W każdym numerze magazynu poznajemy historię którejś z najbardziej znanych marek. Tym razem przyjrzymy się firmie, która sprawiła, że ludzie namiętnie piją wodę z cukrem. Oczywiście mowa o fenomenie Coca Coli ;-) Inny artykuł zwraca z kolei uwagę na problemy, z jakimi boryka się inny gigant, Adidas. Po tym, jak firma straciła swoją pozycję, potrzeba szybkich i skutecznych działań, by nie padła pod naciskiem mocnych konkurentów. Jak prezentuje się jej strategia na najbliższe miesiące?

Jeżeli znudzą nam się typowo gospodarcze i polityczne tematy, warto zrelaksować się poznając uroki Szwecji lub rozerwać czytając wskazówki dla nowożeńców.

Jak zwykle nie zabrakło tłumaczeń trudniejszych zwrotów z zapisem fonetycznym, artykułów w formacie mp3 do odsłuchania, filmików do oglądania, mamy również dodatek w którym znajdziemy słówka związane z kupnem i sprzedażą.

Magazyn jak zwykle utrzymuje znakomity poziom i dostarcza dużej porcji materiału do samodzielnej nauki. To chyba najbardziej przyjemna, znana mi metoda poszerzania biznesowego słownictwa. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tą pozycją jak i również innymi magazynami wydawanymi przez wydawnictwo Colorful Media.

2 komentarze:

  1. Chciałabym nauczyć się biznesowego angielskiego, jednak obawiam się, że samodzielna nauka z magazynem to byłoby dla mnie za mało :P To ciekawa metoda, jednak niestety nie dla każdego. Ale kiedyś z ciekawości na pewno sięgnę i przeczytam ;)
    Pozdrawiam serdecznie! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Proszę, proszę jaka okładka. :D

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...