2.06.2014

Angielski Najważniejsze konwersacje w animacjach

Umiejętność porozumiewania się z obcokrajowcami to chyba jedna z najbardziej atrakcyjnych korzyści wynikających z nauki języka obcego. Znajomość podstawowych zwrotów w języku angielskim to już niemal obowiązek. Wbrew pozorom nauka na tym etapie wcale nie musi oznaczać monotonnego wkuwania serii słówek. Na stronie multikurs.pl znajdziecie przesympatyczny kurs multimedialny - Angielski Najważniejsze konwersacje w animacjach, przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim, a chciałyby możliwie szybko zacząć wykorzystywać go w praktyce. Dzięki bardzo atrakcyjnej formie, kurs pozwala opanować słownictwo przydatne w dziesięciu podstawowych sytuacjach komunikacyjnych, takich jak zawieranie znajomości, rezerwowanie noclegu czy też zamawianie posiłku w restauracji.


W każdej lekcji znajdziecie zabawny filmik, ściśle połączony z tematyką rozdziału. Po zaznajomieniu się z jego treścią, możecie przystąpić do szeregu ćwiczeń, typu wpisywanie słówek, uzupełnianie luk w tekście, czy też wybór odpowiedzi.
Bez obaw, każdy z filmików można oglądać wieokrotnie, nie ma więc ryzyka, że zapomnimy jego fragment i nie będziemy w stanie rozwiązać konkretnego ćwiczenia. Co więcej, po prawej stronie znajdziemy również przycisk, dzieki któremu będziemy mogli przeczytać całą treść rozmowy z filmiku. To duże ułatwienie dla osób, które mają jeszcze problemy z rozumieniem ze słuchu. Jeżeli w dialogu pojawią się słówka, których znaczenia nie będziemy w stanie wydedukować, do dyspozycji mamy również tłumaczenie całego tekstu.

Jeżeli praca z gotowym dialogiem zdaje się być zbyt dużym wyzwaniem, możemy wstępnie pominąć tą część i w pierwszej kolejności zapoznać się z szeregiem słówek, które warto opanować, by swobodnie porozumiewać się w danej sytuacji.


Do każdego słówka dołączono jego udźwiękowioną wersję, jak również możliwość nagrania własnego głosu, dzięki czemu możemy porównać własną wymowę do wymowy speakera. Następnie przechodzimy do szeregu ćwiczeń typu wpisywanie tłumaczenia, wpisywanie angielskiego odpowiednika, jak i wpisywanie usłyszanego angielskiego słówka. W każdym rozdziale znajdziemy również szerego zwrotów do opanowania na podobnej zasadzie.


Oprócz zabawnego filmiku, w każdym rozdziale znajdziemy również obszerniejszy dialog do wysłuchania i przeczytania. Jeżeli któreś ze zdań wyda nam się niezrozumiałe, wystarczy najechać na nie myszką i od razu pojawi się jego tłumaczenie. Nie musimy również wysłuchiwać całego dialogu - możemy wybrać konkretne zdania, które sprawiają nam najwięcej trudności. 

Oczywiście i tutaj nie zabrakło ćwiczeń. W pierwszym z nich zaprezentowany zostanie cały dialog z kilkoma lukami. Naszym zadaniem będzie wskazanie, w którym miejscu powinno pojawić się zdanie, które wypowiedział speaker. W następnym trzeba będzie uzupełnić luki w zdaniach słówkami umieszczonymi w ramce z boku. W ostanim poukładać zdania w ten sposób, by stanowiły zwarty, logiczny dialog.

Łącznie w całym kursie mamy do dyspozycji 13 różnorodnych rodzajów ćwiczeń.
Uzupełniono go również w dwa, stosunkowo proste testy, sprawdzające poziom opanowania materiału. Jeżeli sumiennie wykonaliśmy wszystkie ćwiczenia, nie bedzie on jednak stanowił najmniejszego problemu.


Kurs stanowi bardzo atrakcyjną formę nauki i myślę, że wiele osób z chęcią będzie do niego wracać. Mogłabym jeszcze długo opowiadać o jego walorach, myślę jednak że lepszym rozwiązaniem będzie przekonanie się o nich na własnej skórze. Na stronie multikurs.pl istnieje możliwość wypróbowania każdego kursu przez 2 dni - bez jakichkolwiek zobowiązań (próba wymaga jedynie rejestracji w systemie za pomocą adresu e-mail). W przeciągu tych dwóch dni będziecie mogli zapoznać się z lekcją zatytuowaną Na lotnisku - obejrzeć filmik, posłuchać dialogu, wykonać wszystkie ćwiczenia. Zachęcam do wypróbowania tej opcji, zarówno w przypadku tego, jak i wielu innych kursów na stronie. To naprawdę bardzo przyjemna i efektywna forma nauki. Warto śledzić różnorodne promocje na stronie - dzięki nim często można wykupić abonament po znacznie korzystniejszej cenie. Polecam!

6 komentarzy:

 1. W porównaniu z nudnym wkuwaniem słówek, to na pewno atrakcyjna alternatywa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda nieźle... W takiej formie powinnam odświeżyć sobie znajomość z językiem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny był ten kurs, ale dopiero po zapisaniu się, zauważyłam jaki ma poziom. Troszkę za niski i liczyłam, że będzie przynajmniej B1-B2, ale mimo wszystko fajnie było sobie wszystko powtórzyć, szczególnie że tematy głównie związane z turystyką a więc dla mnie bardzo przydatne. Jak najbardziej odpowiedni dla swojego poziomu no i aż chce się uczyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Animajca jest bardzo ważna, o wiele lepiej przyswaja się lekcje...

  OdpowiedzUsuń
 5. Aktualnie korzystam z tego kursu i jestem bardzo zadowolona. Długo szukała odpowiedniej formy nauki angielskiego i ta pasuje mi. A promocje mają bardzo fajne - co jakiś czas dostaję jego newslettera i jeżeli ktoś tylko wyraża chęci nauki to dzięki temu kursowi wiele może się nauczyć!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawie to wygląda. Nauka języków obcych jest w końcu bardzo ważna.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...