22.12.2018

English Matters KIDS nr 1„English Matters Kids” to młodszy brat wydawanego od ponad 10 lat i bardzo cenionego magazynu „English Matters”. To dwumiesięcznik skierowany do najmłodszych - dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ,rozpoczynających przygodę z językiem angielskim.

W pierwszym numerze poznamy między innymi kolory tęczy, nauczymy się liczyć do 10, używać przyimków "nad" i "pod", poznamy szereg zwierząt i zwrot "I've got". Treść magazynu stanowią wierszyki, piosenki, komiksy, ćwiczenia, możemy więc być pewni, że nauka z magazynem będzie ciekawa, a dzięki temu również skuteczna.

Istotnym elementem są tu również wyczerpujące wskazówki i porady związane z nauką języka obcego oraz motywacją do tej nauki. Dzięki nim z magazynu mogą korzystać nie tylko nauczyciele w szkołach, przedszkolach, czy na kursach, ale również rodzice i opiekunowie bez doświadczenia w nauczaniu. 

Podobnie jak we wszystkich magazynach językowych wydawnictwa Colorful Media, i tu nie zabrakło ciekawych dodatków. Najważniejszy to oczywiście nagrania w formacie mp3. Dzięki nim dziecko od początku będzie "osłuchane" z prawidłową wymową i intonacją. Sympatyczne kolorowanki umilą pracę. Dodatkowo w każdym numerze znajdzie się mała niespodzianka, która z pewnością ucieszy każde dziecko.

Gdy po raz pierwszy brałam magazyn do ręki, miałam wrażenie, że jest bardzo cienki. Czy warto wydać pieniądze na "zaledwie" 24 strony z czego dwie to okładka, dwie porady dla rodziców i jedna to informacja o prenumerecie? Przekartkujcie szybko magazyn, a przekonacie się, że rzeczywiście warto. Co więcej, może się okazać, że materiału będzie nawet za dużo, by opanować go w 2 miesiące. Ogromna różnorodność zadań i atrakcyjna szata graficzna gwarantują przyjemną i owocną naukę. Magazyn zdecydowanie wart jest swojej ceny. 

Jeżeli macie jeszcze wątpliwości, zajrzyjcie na stronę magazynu www.emkids.pl, gdzie znajdują się dodatkowe materiały (np. kolorowanki do wydrukowania) oraz nagrania MP3. Magazyn można nabyć we wszystkich znanych salonach prasowych, ja polecam jednak kiosk wydawnictwa, gdzie będziecie mogli skorzystać z opcji prenumeraty. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tym magazynem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...