22.01.2019

"Muzyka twojej duszy" Agnieszka Lis


Autor: Agnieszka Lis
Wydawnictwo: Czwarta Strona
data wydania: 16 stycznia 2019


Agnieszka Lis jest kobietą o wielu twarzach. Pisarka, ale i dziennikarka, pianistka, były handlowiec, nauczycielka. Jej książki zdobyły już serca wielu czytelników. Zarówno oni, jak i osoby, które nie miały jeszcze kontaktu z twórczością autorki, powinny sięgnąć po powieść "Muzyka twojej duszy". Jest to bowiem opowieść nietuzinkowa, pełna pasji i emocji, którą szkoda by było przegapić.

Igor pochodzi z prostej, ubogiej rodziny. Jego największym atutem jest inteligencja i chłonny umysł, dzięki któremu ma szansę zdobyć porządne wykształcenie i odbić się od dna. Igor, jak okazuje się z czasem, ma również talent do fotografowania. Czy jego pasja pozwoli mu na godne i dostatnie życie?

Również Elżbieta jest niezwykle utalentowana, nauczyciele kreślą przed nią świetlaną przyszłość znakomitej pianistki. Któregoś dnia poznaje ona Igora. Czy skryty, ale i intrygujący chłopak zdoła zdobyć jej serce? Czy stanie się ważniejszy od muzyki? "Muzyka twojej duszy" to opowieść o pasjach i wyborach, które często są szalenie trudne i wiążą z sobą poważne konsekwencje.

Sięgając po powieść "Muzyka twojej duszy" spodziewałam się miłej i odprężającej lektury, tymczasem autorka zupełnie mnie zaskoczyła. Stworzyła opowieść niebanalną, wręcz przykuwającą do fotela. Historia Igora okazała się być tak przejmująca, że tylko z trudem można było oderwać się od książki przed poznaniem zakończenia. Zarówno Igor, jak i wiele innych postaci zostało nakreślonych z dużą starannością. Chyba nikt nie jest tu "bezbarwny", każdy bohater jest inny i na swój sposób interesujący. Nawet postacie trzecioplanowe mają tutaj swoje pięć minut, jak choćby chłopak, który ma nadzieję ukraść Igorowi torbę. To dość zaskakujące rozwiązanie, muszę jednak przyznać, że sprawdziło się znakomicie. 

To, co chyba najbardziej imponuje w tej książce, to pasja i zaangażowanie, z jakim młodzi ludzie oddają się temu, co kochają najbardziej. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że tak interesująco i wyczerpująco o muzyce można napisać jedynie, jeżeli samemu gra się na instrumencie. I tak Agnieszka Lis zdołała do powieści przemycić ogrom miłości do gry na pianinie i do muzyki w ogóle. Myślę, że bez tego, książka nie byłaby ani w połowie tak dobra. 

"Muzyka twojej duszy" to również opowieść o podejmowaniu wyborów, czasem wpływających na całe dalsze życie, o rozdarciu pomiędzy oddaniu pasji i drugiemu człowiekowi. Bohaterowie książki żyją intensywnie, mocno kochają, mocno też cierpią. Nikt nie pozostaje wobec nich obojętny. Czytelnik zastanawia się, jak to wszystko może się zakończyć, a samo zakończenie jest, jak na tę książkę przystało, również nietuzinkowe i zaskakujące.

"Muzyka twojej duszy" to powieść, której naprawdę warto poświęcić uwagę. Intryguje, wciąga, porusza i na długo pozostaje w pamięci. Polecam.

2 komentarze:

  1. Czekam właśnie na odpowiedź w sprawie egzemplarze recenzenckiego tej książki, bo jestem jej naprawdę bardzo ciekawe. 😊

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...