25.01.2019

Business English Magazine 69, Français Présent 47/2018, English Matters KIDS 2

Styczeń to miesiąc noworocznych postanowień. Wiele osób planuje lepiej się odżywiać, czy też regularnie uprawiać sport. Nie brakuje również osób, które w tym roku chciałyby odświeżyć znajomość języków obcych, lub po prostu bardziej się w tę naukę zaangażować. Właśnie tym osobom szczególnie polecam magazyny wydawnictwa Colorful Media. Z nimi o wiele łatwiej plany wprowadzić w życie.Najnowszy numer Business English Magazine obfituje w wiele interesujących artykułów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrym przykładem jest temat z okładki - tekst na temat najlepiej opłacanych zawodów w Anglii, Ameryce i Polsce. Osobiście bardzo przypadł mi do gustu również artykuł na temat poziomu "wysportowania" mieszkańców różnych krajów. 

Osoby, dla których ważna jest ochrona środowiska, zapewne z dużym zainteresowaniem przeczytają o coraz większej świadomości na temat konsekwencji nadmiernej konsumpcji ubrań i sposobach przeciwdziałaniu temu zjawisku. Fani podróży z przyjemnością poczytają o Jamajce, ale również o pasażerskich lotach na księżyc.

Jak zwykle nie zabraknie tu dodatków, takich jak nagrania arytułów w formacie mp3, filmików powiązanych tematycznie z magazynem, a także specjalnego dodatku, tym razem poświęconego pracy za granicą.


W najnowszym numerze Français Présent nie zabrakło kulinarnych akcentów. I tak przeczytacie tutaj choćby na temat bagietki, jednego z symboli Francji, a także poznacie przepis na pyszną zapiekankę mięsno-ziemniaczaną. Jestem pewna, że zaintryguje was również temat z okładki. W magazynie znajdziecie artykuł opisujący sposoby na naukę języka francuskiego (niemal) bez wysiłku. 

Bardzo ucieszył mnie artykuł na temat Unii Europejskiej, w tym najważniejszych instytucji Unii. Myślę, że to bardzo ważne zagadnienie, które niewątpliwie powinno pojawić się na zajęciach w szkołach i na kursach. Materiałów na ten temat dla osób uczących się języka francuskiego nie ma zbyt wiele, tym bardziej cenny jest więc ten tekst.

Oczywiście i tutaj nie zaprakło nagrań w formacie mp3, ćwiczeń, słowniczków. Magazyn jak zwykle cieszy aktualnością, różnorodnością i prawdziwie francuskim klimatem.


Pisząc o nauce języków obcych nie można zapomnieć o najmłodszych uczniach. Dla nich właśnie stworzono kolejny numer magazynu English Matters KIDS. W najnowszym numerze znajdziecie całą masę nowego materiału. Dzieci będą uczyć się nazwać w języku angielskim kierunki: góra i dół, wymienić członków rodziny, nazwać zwierzęta, czy też śpiewać piosenkę o Panu MacDonaldzie i jego farmie oraz piosenkę urodzinową.

To, co w tym numerze ucieszyło mnie chyba najbardziej to fakt, że mamy tu szansę utrwalić wiadomości z poprzedniego numeru, choćby znajomość kolorów. Myślę, że to bardzo ważne, by uczyć nie tylko czegoś nowego, ale również wykorzystywać wcześniej poznane zwroty, tak by w całym procesie dziecko poczuło się pewniej.

Zapewne wiele osób słyszało już o Metodzie Montessori. W tym numerze znajdziecie obszerny tekst na temat Metody Montessori w nauce języka angielskiego. 

Podobnie jak w poprzednim numerze, nauka jest tu niezwykle zróżnicowana, kolorowa i atrakcyjna dla najmłodszych.

Koniecznie zajrzyjcie również na stronę www.emkids.pl, gdzie znajdziecie szereg ciekawych materiałów dodatkowych, choćby kolorowanek, ale również nagrań w formacie mp3.


Magazyny wydawnictwa Colorful Media niezmiennie cieszą wysokim poziomem, różnorodnością i aktualnością tematyczną, atrakcyjną formą. Gorąco polecam je waszej uwadze, naprawdę warto regularnie z nimi pracować.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...