8.06.2018

Kapitan Nauka: Na tropie angielskich słówek
Redakcja: Hubert Bobrowski, Renata Kicka
Wydawnictwo: Edgard
Seria: Kapitan Nauka
Ilustracje: Kamila Kozłowska, Agata Kopff, Daria Bidzińska, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Fus, Paulina Wyrt, Maciej Łazowski, Tomasz Kowal Katarzyna Kołodziej, Robert Romanowicz, Marcin Minor
ISBN: 978-83-6588-422-0
Liczba stron: 24
Na naukę języków obcych nigdy nie jest za wcześnie. Już bardzo małe dzieci są w stanie zapamiętać wiele słówek i zwrotów, o ile ich nauka będzie kojarzyć się z dobrą zabawą. W ofercie wydawnictwa Edgard pojawiła się rewelacyjna książka dla dzieci, właśnie do nauki języka angielskiego. Pomysł na nią był bardzo prosty, ale i skuteczny. Bardzo ładne wydanie sprawiło, że wiele dzieci zaczęło regularnie zaglądać do książeczki. Nic więc dziwnego, że wkrótce otrzymała ona pierwsze wyróżnienia i nagrody.

Książka "Kapitan Nauka: Na tropie angielskich słówek" liczy sobie 11 wielkoformatowych ilustracji, stworzonych przez znakomitych polskich ilustratorów. Każdy obrazek to nowa przygoda i wyzwanie polegająca nie tylko na nauce słówek i zwrotów, ale również na odnajdywaniu licznych szczegółów. To zadanie lubiane przez większość dzieci i często wykorzystywane w książeczkach dla najmłodszych. Tutaj korzyść jest podwójna, bo nie tylko bawimy się w poszukiwanie detali, ale i poszerzamy słownictwo malucha.
Bardzo dobrym pomysłem było zaproszenie do współtworzenia tak wielu utalentowanych ilustratorów. Dzięki nim każdy obrazek ma zupełnie inny styl. Nawet jeśli któryś nie przypadnie dziecku do gustu, do dyspozycji mamy wiele innych. Na kolejnych planszach wybierzemy się w podróż pirackim statkiem, przyjrzymy zajęciom typowym dla różnych pór roku, zajrzymy do zoo, czy też pracowni malarskiej. Na każdej stronie znajdziemy szereg słówek po angielsku, wraz z polskim tłumaczeniem. Jeżeli sami nie jesteśmy pewni, czy potrafimy prawidłowo wymówić poszczególne słowa, możemy skorzystać z gotowych nagrań, które można ściągnąć ze strony internetowej serii Kapitan Nauka (TUTAJ).

Z książki mogą korzystać zarówno bardzo małe dzieci, jak również te nieco starsze. Maluchy mogą uczyć się z nią mówić, starsze rodzeństwo poznawać język angielski. Trwałe, twarde strony dają nam spore szanse na to, że książka będzie nam służyć przez ładnych parę lat. 

Książka "Kapitan Nauka: Na tropie angielskich słówek" to kolejny strzał w dziesiątkę. Pięknie wydana książka ani trochę nie kojarzy się ze żmudną nauką, dzieci chętnie po nią sięgają, analizują obrazki i utrwalają słówka i zwroty. Co prawda ta pozycja skierowana jest dla dzieci od 3 roku życia, jestem jednak zdania, że równie dobrze sprawdzi się i u mniejszych dzieci, które dopiero uczą się mówić. Polecam.

3 komentarze:

  1. Ale świetna publikacja! Muszę ją nabyć. Uwielbiam kapitana naukę 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam, książka jest naprawdę bardzo fajna :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kapitan Nauka wykonuje świetną robotę, uwielbiam większość ich produktów.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...