14.06.2018

Kapitan Nauka: Poznaję Liczby

Wydawnictwo: Edgard
Seria: Kapitan Nauka
ISBN: 978-83-6588-464-0
Data wydania: luty 2018Dzieci w wieku przedszkolnym ... bardzo lubią się uczyć i poznawać świat, o ile tylko sprawimy, że te zajęcia będą kojarzone z zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Kapitan Nauka to seria, która oferuje nam szereg atrakcyjnych wizualnie i skutecznych pomocy naukowych. Jednym z nich jest zestaw Kapitan Nauka: Poznaję Liczby, dzięki któremu dzieci nie tylko poznają cyferki, ale i uczą się dokonywać pierwszych obliczeń.

Zestaw składa się z 35 kolorowych kart i książeczki z zadaniami. Na kartach znajdziemy liczby od 1 do 10, a także realistyczne fotografie, pozwalające wprowadzić dziecko w fascynujący świat matematyki. Na początku pomagamy dziecku liczyć przedmioty przedstawione na kartach i dopasowywać je do właściwych cyfr. Z czasem możemy pokusić się nawet o wykonanie prostych obliczeń: w zestawie nie zabrakło bowiem takich znaków jak "+", "-" "=" czy też "<". 

Jeżeli brak nam inwencji twórczej i nie za bardzo wiemy, jak moglibyśmy wykorzystać karty, warto sięgnąć po dołączoną do zestawu książeczkę, w której znajdziecie szereg propozycji zabaw z maluchami, w których można wykorzystać karty. Co wyjątkowo fajne, przy każdej zabawie oznaczono poziom jej trudności. Jeżeli więc któraś sprawia maluchowi trudność, można obniżyć poprzeczkę i poczekać, aż dziecko poczuje się pewniej. W książeczce znajdziecie również szereg dodatkowych ćwiczeń, łamigłówek i zakreślanek, jednym słowem wszystko, co może być przydatne w procesie nauki liczenia. 

Jak już wspomniałam, na kartach znalazły się realistyczne obrazki. Wiele z nich, choćby książki, liście, orzechy, dziecko zna z najbliższego otoczenia. Zestaw tradycyjnie umieszczono w bardzo solidnym i poręcznym pudełku, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by naukę liczenia przenieść na łono natury - to jeden ze sposobów, dzięki którym będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i skuteczna. 

Kapitan Nauka: Poznaję Liczby to bardzo wszechstronny zestaw, dzięki któremu maluchy nie tylko oswajają się z pojęciem cyfry, ale również uczą się wykonywać piewsze obliczenia. Staranna i solidna oprawa pozwala korzystać z zestawu nie tylko w domu, ale również w podróży, czy też na łonie natury. Na pierwsze efekty nie trzeba długo czytać, a wiadomo, że to również bardzo motywuje do dalszej pracy. Waszej uwadze polecam również zestaw do nauki literek Kapitan Nauka. Poznaję Litery. Warto.

2 komentarze:

  1. Nie widziałam tego wcześniej. Mam kolekcję pomocy od Kapitana Nauki. Zazwyczaj świetnie się sprawdzają podczas zajęć indywidualnych z dzieckiem.

    Pozdrawiam,
    Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Mając w domu dwójkę maluchów, mamy dość pokaźną kolekcję produktów tego wydawnictwa. Uwielbiam każdą ich propozycję, bo są dopracowane i wyjątkowe.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...