8.09.2017

"Zredukuj wagę dzięki medytacji. 3-tygodniowy program regulujący metabolizm" Tiffany Cruikshank
Autor: Tiffany Cruikshank
Tłumaczenie: Katarzyna Sobiepanek-Szczęsna
Wydawnictwo: Edgard
tytuł oryginału: Meditate Your Weight. A 21-Day Retreat to Optimize Metabolism and Feel Great
data wydania: 10 maja 2017
ISBN: 9788377888384
liczba stron: 216

Każdy z Was spotkał się wieokrotnie z reklamami niezwykłych środków lub diet, za sprawą których człowiek ma zrzucić cały zbędny tłuszczyk w co najwyżej parę tygodni. Ci, którzy ulegli ich czarowi wiedzą, że większość z nich jest jednym, wielkim oszustwem, części z nich w ogóle nie da się wcielić w życie. W tym kontekście tytuł powyższej książki wydaje się być mocno podejrzany. Bo przecież trudno uwierzyć, że siedząc na podłodze i oddychając zaczniemy w szaleńczym tempie tracić kalorie. No i oczywiście wcale tak nie jest. Zadaniem tytułu jest zwrócić Waszą uwagę. A gdy to już zrobicie warto zajrzeć do środka i odkryć zupełnie inną drogę do prawidłowej wagi.

Tiffany Cruikshank jest międzynarodową instruktorką jogi i założycielką społeczności Yoga Medicine. Swoje doświadczenia wykorzystała tworząc autorski program sesji medytacyjnych, które mogą pomóc w procesie odchudzania. Jednak prawdę mówiąc proces chudnięcia ma tutaj podrzędne znaczenie. Tiffany zależy bowiem na tym, by nauczyć nas wsłuchiwać się w potrzeby własnego ciała. W pierwszej części książki przeczytacie o dobrodziejstwach medytacji, mitach na jej temat, a także otrzymacie szereg wskazówek, które pomogą Wam zacząć medytować. W drugiej części znajdziecie już opis autorskiej serii medytacji. W pierwsze dni medytacja będzie trwała zaledwie 3 minuty, podczas których będziecie ćwiczyć wyciszanie i oddech. Z czasem będziecie musieli dogłębnie przeanalizować swoje życie i postępowanie. Przykładowo będziecie zastanawiać się dlaczego ulegacie pokusom i dlaczego tak trudno Wam zacząć dbać o siebie.

Myślę, że przedstawiona tu metoda może być naprawdę skuteczna, o ile podejdziemy do niej poważnie. Każdy wie, że słodycze nie sprzyjają naszej sylwetce, a mimo to ciągle po nie sięgamy. Jeżeli jednak zastanowimy się, dlaczego po nie sięgamy i jaki mają na nas wpływ, jest duża szansa, że następnym razem z nich zrezygnujemy. Oczywiście w 3 tygodnie raczej nie pozbędziecie się tego, co zbierało się w Waszym ciele przez długie miesiące, to jednak wystarczający czas, by zacząć bardziej o siebie dbać i wsłuchiwać się w potrzeby własnego ciała. Sama medytacja jest również skutecznym lekarstwem na stres, bezsenność czy brak równowagi emocjonalnej, a to wszystko wpływa nie tylko na to, jak się czujemy, ale i jak wyglądamy.
"Zredukuj wagę dzięki medytacji. 3-tygodniowy program regulujący metabolizm" to naprawdę niewielki wydatek biorąc pod uwagę wszelkie potencjalne korzyści. Aby zmiana była stała, musi zacząć się w naszej głowie. Tylko będąc przekonanym o słuszności podejmowanych działań nie będziemy traktować ich jako "kary" ale "nagrody" dla własnego ciała. Zadziwiające, że zaledwie 3 minuty dziennie mogą przynieść lepsze efekty niż potwornie drogie środki odchudzające. Dlatego też gorąco zachęcam Was do lektury i medytacji.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...