30.09.2017

Kapitan Nauka: Świat malucha. Emocje 2-3 lataSeria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
ISBN: 978-83-7788-889-6


Od pewnego czasu prezentuję Wam różne pozycje, jakie ukazały się w serii Kapitan Nauka. Muszę przyznać, że bardzo polubiłam tę serię, a co jeszcze ważniejsze, bardzo polubiła ją moja córka. Regularnie gramy w loteryjkę czy Memo, układamy puzzle. Ostatnio do kręgu jej zainteresowań doszła zawartość pudełka
Kapitan Nauka: Świat malucha. Emocje. W zestawie znalazła się książeczka, zestaw 15 kart, a także zagadki obrazkowe. Jak łatwo się domyślić, wszystko obraca się wokół emocji. Jak wygląda osoba, która jest smutna? W jakiej sytuacji można powiedzieć, że człowiek jest zawstydzony czy zaskoczony? W pierwszej chwili może się wydawać, że to za trudne tematy dla 2-latka, szybko jednak okazuje się, że maluchy mają naprawdę wiele do powiedzenia.


Moja córeczka z dużym zainteresowaniem studiuje wszystkie karty. Na każdej z nich znalazła się postać wyrażająca pewną emocję, na jej odwrocie znajduje się zaś wyrażenie ułatwiające nazwanie emocji. To bardzo fajne narzędzie do rozmowy z dzieckiem na temat jego uczuć, zachowań innych ludzi w konkretnych sytuacjach. Również zagadki obrazkowe okazały się strzałem w dziesiątkę. W sumie to aż 200 łamigłówek powiązanych z sytuacjami, jakie dziecko zna ze swojego otoczenia. W niektórych wypadkach miałam wrażenie, że łamigłówka będzie za trudna, tym bardziej byłam zaskoczona, gdy moja córka niemal natychmiast podała właściwą odpowiedź. Liczba zagadek jest na tyle duża, że w ogóle jej się nie nudzą, regularnie przynosi je i prosi, by się z nią pobawić. Praktyczny format sprawia, że zagadki łatwo można zabrać ze sobą, choćby w torebce. To fajne rozwiązanie, gdy czeka nas podróż samochodem, czy też poczekalnia u lekarza. W książeczce znaleźliśmy szereg zadań i kolorowanek ułatwiających rozpoznanie różnych emocji. Całość została więc bardzo dobrze do siebie dopasowana i sprawia maluchom bardzo dużo frajdy.

Nie po raz pierwszy chwalę praktyczne i bardzo solidne opakowania produktów z serii Kapitan Nauka. Mamy ich już całkiem sporo, mimo to wszystko jest uporządkowane i łatwo znaleźć właściwy zestaw.

Kapitan Nauka: Świat malucha. Emocje to zestaw który rozwija spostrzegawczość, myślenie logiczne i koncentrację, uczy rozpoznawania emocji w różnych sytuacjach i wspiera rozwój emocjonalny dziecka. Ciekawa forma przykuwa uwagę dzieci, ich różnorodność sprawia, że regularnie sięgają po zestaw. Osobiście jestem bardzo zadowolona, dlatego też polecam Waszej uwadze. Z tej serii i dla tej grupy wiekowej dostępny jest również zestaw Kapitan Nauka: Świat malucha. Zwierzęta.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...