10.04.2015

"Tak miało być" Wayne W. DyerAutor: Wayne W. Dyer
tłumaczenie: Maciej Lorenc
tytuł oryginału: I can see clearly now
wydawnictwo: Samsara
data wydania: 18 marca 2015
ISBN: 978-83-63965-60-0
liczba stron: 486
Wayne W. Dyer jest niezwykle popularnym, amerykańskim autorem książek motywacyjnych. Jego pierwsza książka o samodoskonaleniu jest jedną z najlepiej sprzedających się książek wszech czasów. Każda kolejna szybko trafia na półki rzeszy wiernych fanów autora. Nie inaczej dzieje się z jedną z jego najnowszych książek zatytułowaną "Tak miało być".

"Tak miało być" to dla wielbicieli Wayne'a książka niezwykle wyjątkowa, stanowi bowiem jego osobisty pamiętnik. Dyer nie byłby jednak sobą, gdyby ograniczył się jedynie do snucia opowieści na temat swojego skomplikowanego życia. Książkę podzielił na wiele rozdziałów, a każdy z nich poświęcił jednemu, konkretnemu wydarzeniu, jakie zapisało się w jego pamięci. Mamy tutaj zarówno wspomnienia z dzieciństwa, czasów szkolnych, służby w wojsku i dorosłego życia. Mało tego, każde z tych wydarzeń wzbogacił w swoisty komentarz, w którym stara się wytłumaczyć, w jaki sposób konkretne wydarzenie wpłynęło na jego dalsze życie. Dyer jest bowiem przekonany, że nic nie jest dziełem przypadku a jego doświadczenia podlegają pewnemu porządkowi i służą wypełnieniu misji życiowej. 

To, co szczególnie ujmuje w książce, to nie tylko jego otwartość i jasność przekazu, ale również niesamowity spokój ducha emanujący z niemal każdej strony. Pomimo, że autor doświadczył w życiu wielu trudnych chwil, każde wspomnienie jest dla niego bardzo cenne i jest za nie autentycznie wdzięczny. 

Tego typu książki trudno oceniać w standardowych kategoriach, bo tak naprawdę wiele zależy od naszego nastawienia. Sceptycy zaczną doszukiwać się banałów i absurdów, z kolei entuzjaści będą czerpać z każdego słowa pełnymi garściami. Niezależnie jednak od nastawienia, myślę że niemal każdy, kto prześledzi ścieżkę życia Dyera, przynajmniej przez chwilę zastanowi się nad własnym życiem i tym, jak konkretne wspomnienia wpłynęły na to, jakim jest dzisiaj człowiekiem.

Książkę polecam przede wszystkim osobom otwartym na tego typu pozycje. Być może stanie się ona kolejnym impulsem, który pozwoli Wam uwierzyć, że zmierzacie do osobistego spełnienia. Niezależnie od Waszego nastawienia, książka jest interesującą lekturą, dzięki której możecie poznać bliżej bardzo nietuzinkowego człowieka.  

8

2 komentarze:

  1. świetny blog! Cudownie piszesz!
    Obserwuję i liczę na rewanż
    www.zakladkaa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, raczej sporadycznie sięgam po tego typu książki, ale lektura zmuszająca do zastanowienia nad własnym życiem... to może być ciekawe doświadczenie.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...