19.04.2015

Business English Magazine nr 46/2015Lektura Business English Magazine pozostaje moją ulubioną metodą nauki języka angielskiego. Każdy kolejny numer to szereg ciekawych artykułów, poświęconych bardzo zróżnicowanym tematom, jak również masa nowych zwrotów i słówek od opanowania. Redakcja magazynu przywiązuje dużą wagę do ciągłego ulepszania swojego „produktu”. Nic więc dziwnego, że w najnowszym, 46-tym numerze magazynu pojawiły się artykuły nowych autorów, jak również nowa sekcja, w której przybliżone zostają sylwetki wpływowych osób, których rocznicę urodzin obchodziliśmy w ostatnich tygodniach.

Na rozgrzewkę jak zwykle otrzymujemy dwa krótsze teksty, z których jeden, dotyczący śpiochów i rannych ptaszków jest szczególnie interesujący. Dalej szereg bardziej obszernych artykułów poświęconych przeróżnym tematom. Z pewnością warto zapoznać się z tekstem o uroczym tytule A Little Place in the Sun i przekonać się, jak marzenie wielu Brytyjczyków o spokojnej emeryturze w rajskich klimatach zmieniło się w jeden wielki koszmar. Artykuł Howard Schultz’s Starbucks pozwoli nam zrozumieć fenomen znanej sieci kawiarni. Informacje z artykułu warto uzupełnić oglądając krótki filmik, który będziecie w stanie odtworzyć wpisując kod dostępu, znajdujący się w magazynie. W bieżącym numerze będziemy mieli okazję przyjrzeć się znanej, amerykańskiej sieci supermarketów Wallmart. Business English Magazine to również sylwetki nietuzinkowych postaci. Tym razem dowiemy się nieco więcej na temat chińskiego milionera Chena Guangbiao, autora bestsellerowego poradnika Tima Ferrissa, jak również o Christy Walton, która po odziedziczeniu wielkiej fortuny, musiała zmierzyć się ze światem wielkiego biznesu.

Jak zwykle, wiele artykułów można pobrać w formacie mp3, nie zabrakło również dodatku zawierającego szereg specjalistycznych słówek związanych z przeróżnymi zawodami.

Podsumowując, najnowszy numer to dwadzieścia ciekawych artykułów, z których większość dostępna jest również w wersji audio, test gramatyczno-leksykalny, cztery filmiki, dwie recenzje, praktyczny dodatek ze słownictwem, a także wyżej wspomniane sylwetki osób obchodzących rocznicę urodzin. Czego chcieć więcej? Chyba tylko 48-godzinnej doby, tak by móc wnikliwie zapoznać się z całym tym materiałem. Zachęcam do lektury i regularnej pracy.

5 komentarzy:

 1. Dwadzieścia artykułów to całkiem sporo. Na pewno są bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko z tą systematycznością trudniej :) ja mam trzy książki typu corse book i od stycznia przerobiłam 1 rozdział ;) ciągle coś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A gdzie można dostać ten magazyn?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Chętnie zacznę się uczyć w ten sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polecę ten magazyn mojej znajomej, bo z tego co wiem, od czasu do czasu podczytuje jakieś anglojęzyczne czasopisma.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...