25.10.2017

„Elastyczne zarządzanie czasem dla aktywnych i zapracowanych” Izabela Krejca-PawskiAutor: Izabela Krejca-Pawski
ISBN:  978-83-65884-05-3
Wydawnictwo: Samo Sedno,
Wydanie: Warszawa 2017
Więcej informacji:
www.SamoSedno.com.pl
 

Żyjemy w ogromnym stresie, próbujemy sprostać wielu wyzwaniom. Każdego dnia mamy całą masę spraw do ogarnięcia, dlatego ustawiamy "przypominacze" na telefonie, sporządzamy listy "to do". Niestety te działania niewiele pomagają, nadal jesteśmy zagonieni, nieustannie z czymś zalegamy. Czy naprawdę nie ma dla nas ratunku? Izabela Krejca-Pawski w swojej najnowszej książce próbuje nas przekonać, że każdy może zacząć pracować (i żyć) efektywniej. Jej metoda opiera się na 5 krokach.

Sięgając po książkę, byłam nieco sceptyczna. Spodziewałam się bowiem rozwiązań takich jak wspomniane już zapisywanie spraw do załatwienia. Tego typu rozwiązania próbowałam już stosować i niestety nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. I choć Izabela Krejca-Pawski nie odradza tej metody, w swojej książce tłumaczy błędy, jakie popełniamy podczas jej sporządzania. Przestrzega przed skrótami myślowymi, które tylko pozornie pozwalają nam zaoszczędzić czas. A to dopiero początek zaskakująco trafnych spostrzeżeń i uwag.

Izabela Krejca-Pawski jest praktykiem biznesu z wieloletnim stażem i szybko odczujemy, że dobrze poznała specyfikę pracy na różnych stanowiskach. Bardzo przyjemnym zaskoczeniem stał się dla mnie podział czytelników na osoby pracujące w sieci lub strumieniu zadań. Te kategorie diametralnie się od siebie różnią i oczywiście wymagają zastosowania odmiennych rozwiązań. Liczne ćwiczenia pozwalają nam lepiej zrozumieć problemy związane z organizają czasu, odnaleźć rozwiązania, jakie będziemy mogli zastosować w praktyce.

Dzięki książce „Elastyczne zarządzanie czasem dla aktywnych i zapracowanych” odkryjecie właściwie znaczenie pojęcia "priorytet" i zaczniecie prawidłowo je określać, nauczycie się skutecznie planować dzień, tydzień, a nawet miesiąc, poznacie pułapki które "kradną" Wasz cenny czas, nabierzecie zaufania do własnych decyzji. Regularna praca z poradnikiem może pozytywnie wpłynąć na sposób, w jaki organizujecie sobie dzień i sprawić, że będziecie go kończyć z poczuciem satysfakcji. Prosty język i jasne przykłady sprawiają, że czyta się go szybko (nie należy jednak zapominać o wykonaniu ćwiczeń). Podział czytelników ze względu na charakter pracy sprawia zaś, że z porad może skorzystać praktycznie każdy.

Izabela Krejca-Pawski to osoba, która doskonale wie, jak trudno sprostać zadaniom dzisiejszego świata. Sama musiała na nowo się odnaleźć, a w swojej książce przedstawia metody, które osobiście przetestowała. Oczywiście końcowy efekt zależy już wyłącznie od Was. Wprowadzenie zasad w życie wymaga pewnego wysiłku, szczególnie w początkowej fazie, jednak w szerszej perspektywie naprawdę się opłaca. Dlatego też zachęcam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...