11.01.2017

Deutsch Aktuell: Wirtschaftsdeutsch in der Praxis 2/2016

 
 
Od dłuższego czasu na blogu prezentuję Wam kolejne numery Business English Magazine, z którym możecie poszerzać znajomość języka angielkiego, w szczególności języka biznesowego. Tym razem pragnę Wam przybliżyć wydanie specjalne magazynu Deutsch Aktuell - Wirtschaftsdeutsch in der Praxis. Powód jest prosty - od kilku lat mieszkam w Niemczech i na co dzień posługuję się biznesowym językiem. Była to więc dla mnie idealna okazja, by kompetentnie zweryfikować tematykę i poziom całego magazynu. Wynik tej weryfikacji okazał się bardzo satysfakcjonujący.
 
W odróżnieniu od angielskiego dwumiesięcznika, tutaj skupiamy się na podstawach biznesowych kontaktów. Mamy więc artykuły na temat rozmowy kwalifikacyjnej, pisania e-maili, prowadzenia rozmów telefonicznych, czy też przygotowywania prezentacji. Co ważne, każdy temat został bardzo ładnie opracowany i prezentuje bardzo dobry poziom. Osoby mniej biegłe w posługiwaniu się językiem niemieckim, powinny skupić się na przykładach, dialogach, ćwiczeniach. Ci, którzy znają język niemiecki w stopniu średniozaawansowanym, powinni pracować nad całością, z pewnością każdy znajdzie jakiś interesujący tekst. Jak zwykle w magazynach tego wydawnictwa, na każdej stronie znajdziemy mały słowniczek ze wszystkimi trudniejszymi zwrotami. Do dyspozycji mamy również artykuły w formie audio - wystarczy skorzystać z kodu, który znajdziemy w magazynie.
 
Wydanie specjalne magazynu Deutsch Aktuell zostało solidnie przygotowane i obejmuje wszystkie najważniejsze obszary kontaktów biznesowych. Nadaje się zarówno do samodzielnej nauki, jak również do pracy w grupach, przykładowo w szkole (na internetowej stronie magazynu można znaleźć kartę pracy z ćwiczeniami). Po raz kolejny utwierdziłam się w przekonaniu, że magazyny wydawnictwa Colorful Media prezentują bardzo dobry poziom i warto się nimi zainteresować. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...