14.07.2016

Business English Magazine nr 54/2016Wakacje to czas, gdy uczniowie i studenci z radością rzucają w kąt wszystkie podręczniki. Wielu wyrusza w podróż, odwiedza rodzinne strony, być może spędza parę przyjemnych dni nad polskim możem czy w górach, a może wyrusza w zdecydowanie bardziej odległą podróż. Zagraniczna wyprawa to często spory sprawdzian dla naszych językowych umiejętności. Czy to, czego uczyliśmy się przez lata, wystarcza wyłącznie na to, by zaliczyć przedmiot, czy też faktycznie potrafimy się porozumieć w każdej sytuacji? Business English Magazine to świetna pomoc dla każdego, kto pragnie szkolić właśnie taki "życiowy język". Bo choć sam tytuł magazynu wskazuje na jego biznesowy charakter, jego zawartość może wiele osób zaskoczyć. Co znajdziecie w najnowszym numerze?

Na dobry początek Kanada, kraj który słynie z cudownych widoków, ale również charakteryzuje się bardzo solidną gospodarką. Obszerny artykuł pozwoli Wam lepiej poznać wiele niezwykłych zakątków tego kraju. 

Po niefortunnym głosowaniu w Wielkiej Brytanii, w prasie i w radiu wyjątkowo często pojawiają się nazwiska znanych tamtejszych polityków i osobistości. Być może słyszeliście już o burmistrzu Londynu Borisie Johnson? Jeśli nie, macie okazje przyjrzeć mu się bliżej.

Kolorowanki dla dorosłych robią w ostatnich miesiącach prawdziwą furrorę. Co sprawiło, że stały się tak popularne? Jaki wpływ mają na naszą psychikę? Odpowiedzi znajdziecie w artykule "You're Never too Old"

Oprócz tego znajdziecie tu teksty na temat miast, które zostały wybrane na stolice kultury europejskiej w 2016 roku, zmian, jakie w ostatnim czasie wprowadził Facebook, czy też produktom, które ostatnio cieszą się sporym zainteresowaniem, jak wielbłądzie mleko czy też ... butelkowane powietrze.

Jak widziecie tematyka magazynu jest naprawdę bardzo zróżnicowana, do tego dochodzi jeszcze możliwość wysłuchania artykułów w formacie audio, wykonania językowych testów, obejrzenia filmików powiązanych tematycznie z magazynem. W jednym z nich poznacie przykładowo osobę, która podsunie Wam kilka wskazówek, przydatnych w sytuacji, gdy pragnienie zacząć swoją przygodę z kolorowankemi dla dorosłych :-)

Serdecznie polecam najnowszy numer magazynu, jak również zachęcam do odwiedzenia jego odświeżonej strony internetowej. Warto.

1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...