29.04.2016

"Chcę Cię usłyszeć" Diane Chamberlain


Autor: Diane Chamberlain
Seria: Kobiety to czytają!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
tłumaczenie: Agnieszka Barbara Ciepłowska
tytuł oryginału: Breaking the Silence
data wydania: 9 lutego 2016
ISBN: 9788380692503
liczba stron: 456
ebook dostępny na Woblinku


Diane Chamberlain to jedna z bardziej poczytnych amerykańskich autorek powieści obyczajowych. Jej książki zdobyły nie tylko serca wielu czytelników, ale również wiele znaczących nagród. Każda kolejna książka, jaka pojawia się na rynku, wywołuje spore poruszenie. Nie inaczej stało się w przypadku powieści "Chcę Cię usłyszeć", której tematyka wyjątkowo zaskakuje.

Laura Brandon to odnosząca sukcesy pani astronom. Również na polu prywatnym wszystko zdaje się układać bardzo dobrze. Cudowna córeczka, kochający mężczyzna i praca, w której może czuć się spełnionym - czego chcieć więcej? Niestety szczęście bywa niezwykle ulotne. Z dnia na dzień kobieta traci zarówno ojca, jak i męża, a jej córeczka przestaje mówić. Trzy bolesne zdarzenia w jakiś sposób się ze sobą wiążą. Czy to możliwe, że wspólnym mianownikiem jest pewna starsza kobieta, którą na prośbę umierającego ojca miała zaopiekować się Laura?

Początkowo mamy tu do czynienia z typową obyczajówką. Miłosne perypetie, tragedie rodzinne i wielka tajemnica - na takiej bazie można już bez trudu napisać całkiem udaną powieść. Z czasem dochodzi jednak kolejny wątek, który dla wielu czytelników może okazać się jeszcze bardziej zajmujący. Diane Chamberlain, opierając się na autentycznych wydarzeniach, opowiada nam o wstrząsających badaniach nad możliwością pełnej kontroli ludzkiego umysłu. Skąd tak poważny temat w książce obyczajowej? O tym możecie przekonać się sami, sięgając po tę książkę.

"Chcę Cię usłyszeć" to powieść z intrygującą i dobrze skrojoną fabułą, wyrazistymi postaciami i sporą dawką zaskakujących zwrotów zdarzeń. Bohaterowie szybko zyskują naszą sympatię, a ich problemy stają się nam bardzo bliskie. Niezwykły wątek poboczny nadaje całości wyjątkowego smaku i sprawia, że właśnie tę książkę z powodzeniem można zaliczyć do najbardziej udanych powieści autorki. Trudno odmówić sobie przyjemności zabawienia się w detektywa i próby rozwikłania wszystkich zagadek, jakie przygotowała dla nas Chamberlain. Niektóre rozwiązania nie do końca przekonują, jak choćby sytuacja, w której starsza kobieta czuje niepokój widząc krewnego osoby, która kiedyś zadała jej ból, podczas gdy osoba, którą kiedyś kochała nie wzbudza w niej najmniejszej reakcji. Nie zmienia to faktu, że całość czyta się z autentycznym zainteresowaniem i bardzo długo pamięta. Jak zwykle cieszy, że książka postrzegana jako zwykła obyczajówka, potrafi dostarczyć nie tylko dobrej rozrywki ale również poruszyć bardzo intrygujące tematy. Dlatego też zachęcam do lektury tej nietuzinkowej powieści.


Ebook dostępny na platformie
9 komentarzy:

 1. Lubię czasem przeczytać obyczajówkę, ta wydaje się być ciekawa, więc może kiedyś się skusze. Obecnie mam stos książek do czytania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już sama okładka mnie zahipnotyzowała, a fabuła też kusi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu przeczytać! Zbieram się od jakiegoś czasu. Czyli - wszystko jak zwykle. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem ciekawa tej książki, ale tylko w formie papierowej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie szaleję za książkami tej autorki, ale tę czytałam i zrobiła na mnie spore wrażenie. Warto po nią sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam w planach od dawna tę książkę. Czuję, że mnie zauroczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jedna z najbardziej poczytnych pisarek amerykańskich, a ja nadal nie poznałam żadnej książki jej autorstwa... Plus jest taki, że zamierzam to zmienić :) Tym bardziej, że okładka mnie oczarowała :)

  Pozdrawiam
  Książki - inna rzeczywistość

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię twórczość Chamberlain, dlatego "Chcę Cię usłyszeć" czeka już na czytniku na swoją kolej. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Twórczość Chamberlain wciąż przede mną...

  Przybywam Cię zaprosić do konkursu - ponad 20 książek do wygrania - wiele hitów! :)
  http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/wielki-urodzinowy-konkurs-4-lata-bloga.html

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...