8.04.2016

"Yoga Girl" Rachel Brathen


Autor: Rachel Brathen
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
tłumaczenie: Katarzyna Wąsala
tytuł oryginału: Yoga Girl
data wydania: 26 lutego 2016
ISBN: 9788365170279
liczba stron: 176
Czym tak naprawdę jest joga? Powiedzieć, że to aktywność fizyczna to zdecydowanie za mało. Bo choć może zaczynać się od prób wykonania skomplikowanych pozycji, jednak im dłużej człowiek jogę praktykuje, tym lepiej rozumie, że tak na dobrą sprawę chodzi tu o coś zupełnie innego. Zaczyna się od ćwiczeń, z czasem dochodzi potrzeba medytacji i dogłębnego poznania samego siebie, wreszcie przychodzi moment, w którym joga staje się sposobem na życie. Za jej sprawą dokładniej przyglądamy się temu, co planujemy spożyć, wsłuchujemy się w potrzeby własnego ciała, bardziej doceniamy każdą ulotną chwilę. Historia Rachel Brathen, opisana w książce "Yoga Girl" to doskonały przykład na to, jak dzięki jodze można rozpocząć zupełnie nowe, fascynujące życie.

Autorka książki jest jedną z najsłynniejszych na świecie instruktorek jogi. Zanim jednak zdobyła ogromną sławę, była zupełnie przeciętną dziewczyną, borykającą się z wieloma problemami. Brathen z charakterystyczną dla siebie otwartością opisuje jak to się stało, że zaczęła ćwiczyć jogę i dlaczego wybrała właśnie ją. Czytelników zachęca, by uważnie wsłuchali się w swój wewnętrzny głos, zastanowili, czy podążają właściwą ścieżką, mieli odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Każda strona zdaje się być naładowana pozytywną energią, a liczne, przepiękne zdjęcia, sprawiają, że nie tylko nabieramy większej ochoty na zajęcia jogi, ale również, że już podczas lektury książki czujemy się bardziej odprężeni. 

Oczywiście znajdziemy tutaj szereg pozycji, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych. Nie brakuje również przepisów na bardzo ciekawe potrawy, refleksji, rad jak dobrze rozpocząć dzień. 

Nie ukrywam, że jestem oczarowana tą pozycją. W moim przekonaniu właśnie tak powinna prezentować się książka o jodze - inspirująca treść, przykłady ćwiczeń i lekkich, smacznych potraw, a do tego masa przepięknych zdjęć. Jeżeli już sama lektura książki, może człowieka tak zrelaksować i tak pozytywnie naładować, to z całą pewnością warto sprawdzić, co się stanie, gdy faktycznie zaczniemy praktykować jogę. "Yoga Girl" to cudownie wydany motywator, po który powinien sięgnąć każdy, kto kiedykolwiek rozważał zapisanie się na zajęcia jogi. Książka stanowi również doskonały prezent dla każdego, kto jogę już ćwiczy. Rachel Brathen jest bowiem uosobieniem tego, do czego każda z takich osób dąży - wewnętrznej równowagi, poczucia spełnienia, radości z życia. Serdecznie polecam. 

4 komentarze:

 1. Myślę, że mogłabym się skusić, aczkolwiek nie wiążę z nią żadnych większych planów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie czekam aż grupa na jogę się utworzy. Muszę w końcu poznać jej magiczne właściwości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Joga to dla mnie czarna magia. Może ta książka troche rozjaśni moje postrzeganie tego tematu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam yogę, a książkę oczywiście mam już u siebie - widziałam, że jest pięknie wydana, niebawem zabieram się za lekturę!

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...