12.05.2015

Business English Magazine CorporationsBusiness English Magazine towarzyszy mi już od pięciu lat i niezmiennie pozostaje moim ulubionym magazynem językowym. Z założenia jest to dwumiesięcznik, jednak zdarza się i tak, że konkretny temat jest na tyle obszerny, by poświęcić mu cały numer. Wtedy to w kioskach pojawia się specjalne wydanie magazynu. Te, które mam zamiar Wam opisać, poświęcone jest korporacjom.

Korporacje to temat niezwykle barwny i kontrowersyjny. Wiele osób postrzega je jako bezduszne machiny, które wysysają z pracowników całą energię. Biorąc jednak pod uwagę ilość świetnie prosperujących korporacji, rzeczywistość nie może jednak wyglądać aż tak strasznie. Jakie naprawdę są korporacje? Czy warto w nich zacząć karierę? Odpowiedzi na te, jak również na wiele innych pytań znajdziecie w magazynie.

Muszę przyznać, że bardzo mile zaskoczyło mnie kompleksowe podejście do tematu w tym specjalnym wydaniu. Zaczynamy oczywiście od historii korporacji, której zalążka można doszukiwać się już w ... starożytnym Rzymie. Dalej znajdziemy dwa bardzo ciekawe artykuły na temat różnic kulturowych, z jakimi można spotkać się w korporacjach w różnych zakątkach świata. Natępnie dowiemy się, które korporacje należą obecnie do najbardziej wpływowych. W numerze pojawia się również inne, może nawet ciekawsze zestawienie korporacji najbardziej przyjaznych pracownikowi.

Przez długie lata korporacje finansowały różnorodne spotkania i wyjazdy integracyjne, mając nadzieję, że w ten sposób zyskają sobie sympatię i lojalność pracowników. Dziś wiadomo już, że taki zabieg nie wystarczy. W kolejnym artykule dowiecie się o nowych inicjatywach, które mają zachęcić najbardziej zdolnych do pracy w konkretnej korporacji. Artykuł "Thinking Outside the Box – and Other Corporate Clichés" jest wart uwagi nie tylko ze względu na swoją tematykę, ale również ze względu na bardzo ciekawe zestawienie żargonowych zwrotów z tłumaczeniami, począwszy od dość dobrze znanego "get on board", kończąc na bardziej egzotycznych jak choćby "to boil the ocean".

Jeden z najczęstszych zarzutów stawianych korporacjom to fakt, że wymagają od pracowników absolutnego zaangażowania, kompletnie ignorując ich potrzebę spędzenia czasu z rodziną, czy prywatne pasje. Czy zarzut jest słuszny? I na to pytanie znajdziecie odpowiedź w magazynie.

Oczywiście nie mogło również zabraknąć artykułu poświęconego roli kobiet w korporacji. Bardziej niecodzienny temat to "ciemna strona korporacji". Czy wiecie jakie wydarzenie marka Boss chciałaby wykreślić ze swojej historii? Jeżeli nie, koniecznie zajrzyjcie do magazynu.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych numerów i tutaj mamy cały szereg kodów, dzięki którym będziemy mogli pobrać konkretne artykuły w formie audio lub obejrzeć filmiki powiązane z magazynem.

Korporacje to temat, który żywo mnie interesuje, nie muszę więc chyba dodawać, z jaką radością pracowałam ze specjalnym wydaniem. Magazyn jak zwykle utrzymuje znakomity poziom i nieustannie zaskakuje mnie pomysłami na naprawdę ciekawe i rzeczowe atrykuły. Gorąco polecam Wam zarówno to wydanie jak i tradycyjny dwumiesięcznik.

2 komentarze:

  1. Wciąż rozmyślam nad kupnem jednego z tych czasopism. Z tego co widzę, co naprawdę przydatne w nauce języka.

    http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Niektórzy zwyczajnie nie nadają się do korpo..zaś inni sprawdzają się tam wyśmienicie. Zależy od człowieka.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...