15.09.2013

Obieg zamkniętyCzy słyszeliście już o facebookowej grupie Czytamy polskich autorów ? To miejsce, w którym spotykają się miłośnicy polskiej literatury, a także mniej lub bardziej znani polscy pisarze. To grupa dla osób, które interesuje problematyka wydania własnej książki na polskim rynku, ale również dla tych, którzy pragną poznać polskich autorów książek, być może wziąść udział w niektórych dyskusjach... O grupie wspominam jednak z uwagi na Obieg zamknięty. To akcja, w ramach której wielu pisarzy uwolniło książki, które wędrują teraz po całej Polsce. Po przystąpieniu do grupy, każdy ma prawo dopisać się do kolejki. W zamian za możliwość przeczytania książki, powinien po jej lekturze zamieścić bądź na blogu, bądź jakimkolwiek portalu, uczciwą opinię na jej temat. Ponosi również koszty przesyłki do kolejnej osoby w kolejce. Wydaje mi się, że to nieduże obciążenie finansowe, a także duża szansa dla wszystkich, którzy lubią czytać książki rodzimych pisarzy, a nie mają możliwości otrzymania ich od wydawnictw.Wśród uwolnionych książek znajdziecie przykładowo dwie znakomite książki Jolanty Kwiatkowskiej - "Przewrotność dobra" i "Ja i Oni pół żartem pół serio", bardzo sympatyczną książkę Aliny Białowąs - "Galeria uczuć" a na samym końcu również najnowszą książkę Krzysztofa Spadło, którą od pewnego czasu Wam polecam - "Skazańca". O jej pojawieniu się na liście wie póki co niewiele osób, więc jest duża szansa, że już niedługo trafi do Waszych rąk ;-)

Lista "Obieg zamknięty" przypięta jest na samej górze, tak więc bardzo łatwo ją znaleźć i się dopisać. Gorąco polecam.

7 komentarzy:

 1. Grupę znam i bacznie obserwuję. :) W Obiegu udziału jeszcze nie brałam, ale może, może... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Inicjatywa jak najbardziej godna uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się ta inicjatywa i na pewno skorzystam z niej, kiedy tylko zmniejszę stosik własnych książek, które pragnę przeczytać w najbliższym czasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja na razie mam takie zaległośći we własnych książkach, że wolę do "obiegu zamkniętego" na razie nie dołączać;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem członkiem tej grupy i uważam, że to fajna akcja. Jednakowoż jestem kolekcjonerem książek i uwielbiam każdy przeczytany egzemplarz odłożyć na swoją półkę. Stąd brak mojej aktywności w tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 6. Coś słyszałam, fajna sprawa ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...