23.08.2012

Zabaw się w detektywa...

Kochani,

minęło już trochę czasu od poprzednich zabaw, czas więc ogłosić coś nowego. Tym razem przydać mogą się zdolności logicznego myślenia i kojarzenia faktów...

Oto zadanie:

Jak wiecie, na blogach mamy możliwość obserwowania różnych statystyk. Możemy przykładowo sprawdzić, z jakiego kraju pojawia się u nas najwięcej obserwatorów, z jakich stron najczęściej do nas przybywają, jak wyglądają statystyki w przeciągu ostatniego tygodnia czy nawet od momentu powstania bloga. Ja najczęściej zaglądam do wyszukiwanych słów kluczowych bo czasami można naprawdę nieźle się ubawić czytając, co wpisywał poszukujący, by natknąć się na mojego bloga...

Studiując te zwroty zauważyłam, że notorycznie pojawia się tam tytuł pewnej książki, której recenzja znajduje się na blogu. Praktycznie mogłabym policzyć na palcach tygodnie, w których ta książka nie widniała w słowach kluczowych. Waszym zadaniem będzie wskazanie tej książki...

 

Zasady:


1. W zabawie mogą brać udział jedynie te 122 osoby, które obserwowały blog w momencie publikacji tej informacji (plus Książkozaur, który obserwuje inaczej ;-)). Zabawa jest formą podziękowania za to, że cierpliwie czekaliście na mój powrót do domu :-)
2. Aby wziąść udział, należy w komentarzu poniżej wpisać jeden tytuł książki, jaka Waszym zdaniem jest tą najczęściej poszukiwaną przez wyszukiwarkę
3. Podanie adresu e-mail nie jest obowiązkowe, jednak osoby, które adres pozostawią mają gwarancję otrzymania informacji o ewentualnej nagrodzie.
4. Nagrodę otrzyma osoba, która wytypuje właściwy tytuł. Jeżeli prawidłowych odpowiedzi będzie więcej, zwyciezcę wybierze mój kot. Dla jasności - kot nie potrafi losować, jest w końcu kotem i losowania go nie interesują. On po prostu z góry wie, kto nagrodę powinien otrzymać i tą informacją podzieli się ze mną.
5. W przypadku, gdy nikt nie wytypuje właściwego tytułu, kot poda mi jedną osobę spośród wszystkich uczestników.
6. Nagrodą jest książka Pachnidło. Historia pewnego mordercy - Klasztor -

21 komentarzy:

 1. Może to "Księga kłamców" ? ;)

  email: Norikoxx07@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Prościzna ;) Kronika żałoby!

  Chyba znajdziesz mnie bez podawania emaila ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja stawiam na "Światła września" C.R.Zafóna.
  Habibi1610@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym obstawiała "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet", bo u mnie to było bardzo długo znaczące źródło odwiedzin :)

  Dzięki za dopisek ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cała przyjemność po mojej stronie :-) co prawda pisałam Ci że ilekroć mowa o obserwatorach to chodzi również o Ciebie ale pomyślałam że warto to zaakcentować ;-)

   Usuń
 5. "Mąż z ogłoszenia"?
  mal_zielinska@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. A wiesz, że ja też tam zaglądam:) ha, Ktoś wpisywał hasło "dojrzała kobieta" i mu wyskakiwała moja recenzja Madame, a najlepsze hasło: "bajecznie kolorowe kafelki" wyskakiwała recenzja Dom kalifa. Rok w Cassablance. I tak nigdy nic nie wygrywam, obstawię Blondynkę na językach. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie nie trafię, ale stawiam na ,,Tam gdzie spadają Anioły":p
  mania.czytania@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Też obstawiałabym "Księgę kłamców", ale jestem słaba w zgadywankach. ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. ,,Prowansalski balsam na załamane serca '' to jest mój wybór.
  a mój meil to: kamila13@wp.eu

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. a ja postawię na :
  "Steve Jobs" Isaacson, Walter

  pozdrawiam :)
  milosniczkaksiazek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo podoba mi się pomysł na ten konkurs;) Sama nie wezmę udziału, ale z ciekawością będę to wszystko obserwować;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jeśli nie bierzesz udziału możesz śmiało obstawić swój typ. Kto wie, może to właśnie Ty postawisz na właściwy tytuł :-)

   Usuń
 12. Rewelacyjny pomysł na konkurs. Szczególnie, że wynik może być dużo bardziej zaskakujący, niż np. najgłośniejsza nowość. U mnie najczęściej wyszukiwaną pozycją jest nowość... sprzed 30 lat :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już sama obserwacja konkursu i propozycji właściwego tytułu sprawia mi niesamowitą frajdę ;-) I masz rację, ja również myślę że wynik będzie dla wielu osób sporym zaskoczeniem ;-)

   Usuń
 13. Nie mam pojęcia, ale spróbować nie zaszkodzi, więc typuję "Zamek z piasku, który runął".
  mail: paulina.wrobel@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Może to książka "Obiecaj mi" - Richard Paul Evans ( a props ostatnio poszukiwałam jej w wyszukiwarce, bo planuję przeczytać :)).

  Pozdrawiam,
  kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Chyba Mąż z ogłoszenia? Fajny tytuł, wydaje mi się że wiele osób mogło go szukać i za jej sprawą trafić tutaj ;)
  marichetti@gmail.com
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 16. Stawiałabym na "Steve Jobs" bo to dość nośny tytuł.
  Mnie chyba tez znajdziesz.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...