27.05.2016

Business English Magazine nr 53/2016


Business English Magazine to magazyn, który towarzyszy mi już kilka lat i który niezmiennie bardzo sobie cenię. To pozycja dla osób, które opanowały podstawy języka angielskiego i poszukują materiałów przydatnych w dalszej nauce. Co dla mnie bardzo ważne, mamy tu do dyspozycji szereg tekstów na bardzo aktualne tematy. Oznacza to, że zamiast mało rozwijającego wkuwania kolejnych słówek, które niekoniecznie kiedykolwiek nam się przydadzą, uczymy się rozmawiać na tematy, którymi obecnie "żyje świat".


A skoro już o takich tematach, to okładka najnowszego numeru jest jak najbardziej oczywista. Trump czy Clinton? - to pytanie, które obecnie zadaje sobie cała Ameryka. Bardzo obszerne artykuły pozwolą Wam nie tylko dużo lepiej poznać te wyjątkowe osobistości, ale również porównać ich wizje Ameryki i wyrobić sobie zdanie na temat tego, kto w przyszłości mógłby być lepszym prezydentem. 

Jeżeli polityka nieszczególnie Was interesuje, pewnie zajrzycie do artykułu na temat Gwyneth Patrow, aktorki która niezmiennie pozostaje na szczytach popularności i wywołuje wiele emocji. Skoro już w filmowym temacie, kolejny artykuł daje odpowiedź na pytanie, co się stało, że na rynku pojawiło się nagle tak wiele fantastycznych seriali.

Wielbiciele podróży z pewnością z chęcią zatopią się w lekturze artykułu na temat Kuby. Nie mniej ciekawy jest tekst na temat coraz większego zainteresowania rowerami, które w przyszłości może wymusić istotne zmiany w wyglądzie center dużych miast.

Oczywiście interesujących tematów jest tutaj o wiele więcej. Tradycyjnie dużą część tektów możecie również wysłuchać w formacie audio i dzięki temu popracować nad Waszą wymową. Nie zabrakło również filmu, tematycznie powiązanego z magazynem, a także tematycznego dodatku, tym razem poświęconego zasobom ludzkim.

Business English Magazine od lat utrzymuje bardzo dobry poziom, dzieki czemu nieustannie zyskuje nowych czytelników. Naprawdę warto się nim zainteresować, dlatego niezmiennie gorąco polecam.

2 komentarze:

  1. Akurat seria tej gazetki jakoś mnie nie zachęciła. Ale zwykłe English Matters jak najbardziej. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie do mnie dotarł ten numer. Będę czytać :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...