9.03.2016

"Uwikłani. Obsesja" Laurelin Paige

Autor: Laurelin Paige
Cykl: Uwikłani (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
tłumaczenie: Monika Pianowska
tytuł oryginału: Found in You
data wydania: 16 marca 2016
ISBN: 9788365170170
liczba stron: 376


Powieści erotyczne na dobre rozgościły się na księgarnianych półkach i w sercach wielu czytelniczek. Niestety poziom wielu z nich pozostawia naprawdę sporo do życzenia. Naiwność, brak wątków pobocznych, nieudolnie nakreślone sylwetki bohaterów - to dopiero początek długiej listy niedociągnięć. Na szczęście czasem trafia się miły wyjątek, książka która nie ogranicza się wyłącznie do opisu erotycznej akrobatyki, książka, którą naprawdę dobrze się czyta. Takim wyjątkiem był choćby pierwszy tom serii "Uwikłani", który zebrał wiele bardzo pozytywnych opinii i wywołał wiele pozytywnych emocji. Nic więc dziwnego, że zapowiedź drugiej części trylogii wywołała spore poruszenie wśród czytelniczek. Czego mogą się spodziewać? Z całą pewnością tego, że kolejną część przeczytają w błyskawicznym tempie.

Hudson i Alayna zostają oficjalnie parą, a co za tym idzie, nie muszą już usilnie przekonywać otoczenia do szczerości swoich uczuć. Czy to oznacza, że będą żyli długo i szczęśliwie? Niekoniecznie, demonom przeszłości nie bardzo spieszy się, by odejść w zapomnienie. Raz po raz wychodzą na jaw długo skrywane tajemnice, a i teraźniejszość pełna jest sytuacji, które lepiej byłoby zataić przed partnerem. Czy związek okaże się na tyle stabilny, by przetrwać ten burzliwy okres? Odpowiedź oczywiście znajdziecie już w książce.

Mając w pamięci całkiem miłe doświadczenia z pierwszym tomem trylogii, do książki "Uwikłani. Obsesja" podeszłam z pozytywnym nastawieniem i przyznaję, że wcale mnie nie rozczarowała. Wręcz przeciwnie, spodobała mi się nawet nieco bardziej niż poprzedniczka, co w przypadku jakiejkolwiek serii stanowi ogromny plus. Akcja ciekawie się rozwija, nie brakuje momentów zaskoczenia, są emocje i pikantne sceny, jednym słowem dokładnie to, czego od tego typu książki można oczekiwać. 

Niezmiennie za duży atut książki postrzegam postać Alayny, która w odróżnieniu od wielu bohaterek erotyków nie jest naiwną nastolatką, której egzystencja ogranicza się do wzdychania w stronę partnera, a jest kobietą wyposażoną w bagaż trudnych doświadczeń, kobietą mającą własne zdanie, kobietą mającą aspiracje i cele w życiu. Tajemniczy, nieco mroczny Hudson to oczywiście ten typ faceta, który intryguje i pobudza wyobraźnię. Do tego dochodzą jeszcze inne postaci, które nie stanowią jedynie bladego tła, a dość istotnie ingerują w życie namiętnych kochanków. To wszystko sprawia, że książkę czyta się z zawrotną szybkością ... po czym pozostaje wyczekiwać na ogłoszenie daty premiery ostatniej części.

Podobnie jak w pierwszym tomie, sceny erotyczne są dość dosadne i nieco wulgarne, jednak po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że właśnie tak najlepiej je pisać. Serię "Uwikłani" polecam wszystkim fanom erotyków i chyba nie muszę już dodawać, że to wybór po stokroć lepszy od Greya. Pozostaje trzymać kciuki za spektakularne zakończenie całej historii. Póki co zachęcam do lektury.


Data premiery: 16.03.2016

4 komentarze:

 1. Mam tę serię w planach. Jestem bardzo ciekawa tych fajnych scen erotycznych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria też jest w moich planach, ale nie tak bardzo znów pożądanych ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam w planach przeczytać tę serię, ale Uwikłani będą musieli trochę poczekać, bo są dopiero na szóstym miejscu ;) I to pierwszy tom dopiero.

  OdpowiedzUsuń
 4. Najgorsza w powieściach erotycznych jest schematyczność - ciężko jest już wybić się czymkolwiek intrygującym i innym niż do tej pory powstało. Ta seria wydaje się całkiem dobra, więc pewnie dam jej szansę.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...