5.12.2017

Kapitan Nauka: Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne. 3-5 latProdukty z serii Kapitan Nauka już na dobre zagościły w naszym domu i nadal sprawiają mojej córce wiele radości. Ponieważ w ostatnim czasie coraz częściej sięga ona po zagadki, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zabawom logicznym skierowanym do dzieci w wieku 3-5 lat.

Zestaw
Kapitan Nauka: Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne. 3-5 lat składa się z szeregu kart, na których znalazły się łącznie aż 104 zagadki. Po jednej stronie znajdziemy zadanie, z drugiej zaś stronie jego rozwiązanie. Co bardzo fajne, rozwiązania podane są zarówno w formie pisemnej, jak i graficznej, co oznacza, że nawet jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, dzięki obrazkom samo może zweryfikować poprawność swojej odpowiedzi.


Same zagadki różnią się od siebie zarówno tematyką, jak i poziomem trudności. Maluchy będą szukały różnic i podobieństw między obrazkami, rozpoznawały kolory i kształty, szukały brakujących elementów, wskazywały przedmioty, które przydadzą się w konkretnej sytuacji. Bardzo ładna oprawa graficzna sprawia, że zabawa z zestawem dostarcza dużo radości.

Praktyczny format zestawu wielokrotnie już się sprawdził. Zagadki bez trudu zmieścimy do torebki, wykorzystamy w poczekalni u lekarza, czy też podczas podróży samochodem. Ponieważ karty są ze sobą połączone, unikamy niepotrzebnego bałaganu. Nic się nie gubi, nic się nie rozsypie, dziecko może wygodnie usiąść na kolanach i wspólnie z opiekunem rozwiązywać zadania.

Zestaw
Kapitan Nauka: Zagadki obrazkowe. Zabawy logiczne. 3-5 lat to dobry sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Zawarte w zagadkach informacje rozbudzają w maluchach ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy. W naszym przypadku znakomicie się sprawdziły dlatego też polecam Waszej uwadze.

1 komentarz:

  1. Brzmi bardzo ciekawie i żałuję, że nie słyszałam wcześniej o tym zestawie ;) Moja siostra ma już sześć lat, więc mogłoby to być dla niej zbyt łatwe. Obecnie jesteśmy na etapie poznawania gier planszowych :D
    Pozdrawiam serdecznie :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...