28.03.2018

Français Présent 44 i Français Présent 1 Paris

Język francuski jest niezwykle piękny, ale i bardzo wymagający, szczególnie dla osób, które faktycznie chcą biegle nim władać, a nie tylko jakoś przetrwać kolejny test. Niestety nadal mamy do dyspozycji bardzo mało pomocy naukowych, które przygotowywałyby nas do kontaktu z żywym, aktualnym językiem. Tym goręcej zachęcam Was do zapoznania się z magazynem Français Présent, w którym znajdziecie szereg aktualnych tematów i masę materiału do samodzielnej (lub grupowej) pracy. Tym razem mam przyjemność nie tylko zaprezentować Wam najnowszy numer tego magazynu, ale również pierwsze wydanie specjalne, poświęcone jednemu z najpiękniejszych miast na świecie.Z okładki nowego wydania magazynu spogląda na nas Brigitte Macron. W chwili, gdy jej mąż został prezydentem Francji, stała się ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych Pierwszych Dam. Wiele kontrowersji wzbudził fakt, że jest ona o wiele starsza od wybranka swojego serca. W artykule przeczytacie historię związku Macronów, która jest świetnym potwierdzeniem na to, że prawdziwa miłość potrafi przełamać wszelkie bariery. W tym numerze przeczytacie również o młodej, utalentowanej, francuskiej piosenkarce Almie, która w roku 2017 reprezentowała swój kraj w konkursie Eurowizji.

Miłośnicy kina znajdą tu również propozycje francuskich filmów z ostatnich lat, które dostarczają emocji i wzruszeń, dla których tak chętnie zasiadamy przed "wielkim ekranem". W tym numerze pojawił się także obszerny artykuł na temat DOM - czyli departamentów zamorskich. Tekstów oczywiście jest więcej, każdy ma więc szansę znaleźć tu coś, co szczególnie go zainteresuje. 

Jak zawsze, część artykułów możemy ściągnąć w formacie mp3, osłuchać się z nimi i przećwiczyć właściwą wymowę. Ze strony magazynu można również ściągnąć arkusz pracy dla nauczyciela i listę słówek. Jeżeli uczycie się francuskiego na kursach czy w szkole, warto zwrócić na to uwagę Waszym wykładowcom, jest to bowiem dobra okazja by oderwać się od "programowych" tematów i słówek, wprowadzić do lekcji nieco więcej "życia".

Pragnę również zwrócić uwagę na oznakowanie obok artykułów - wszędzie oznaczono poziom tekstów, dzięki czemu możecie zacząć pracę od tych najłatwiejszych i przechodzić do trudnych w miarę zaostrzania apetytu. 

Magazyn dostępny jest w formie papierowej, jednak część numerów można również zakupić w korzystniejszej cenowo wersji elektronicznej. (TUTAJ)

Niezmiernie się cieszę, że Français Présent doczekał się pierwszego wydania specjalnego. I to jakiego, cały numer poświęcony jest stolicy Francji! Jeżeli kiedykolwiek byliście w Paryżu, to wiecie, jak niezwykłe jest to miasto. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, nie inaczej jest w specjalnym wydaniu magazynu. Zaczynamy od sylwetek osób, które miały szczęście urodzić się w Paryżu. Dalej znajdziemy coś na temat muzeów, restauracji, paryskiego metra, a także kalendarz wydarzeń, które warto przeżyć w tym wyjątkowym mieście. Dowiecie się również, jakie są stereotypy na temat mieszkańców tego miasta i jacy naprawdę są Paryżanie. Paryż, miasto tak wyjątkowe, pojawiło się już w wielu filmach. Zapewne z przyjemnością przeczytacie o paru z nich, jestem pewna, że większość jest Wam doskonale znana. 

Wszystkich artykułów nie sposób wymienić, tym bardziej że wydanie specjalne liczy sobie blisko 80 stron. Oczywiście nie zabrakło charakterystycznych elementów, jak oznaczenia trudności tekstów, nagrań części artykułów w formacie mp3, słowniczków z najtrudniejszymi słowkami przy artykułach, czy też możliwości ściągnięcia arkuszy nauczyciela.

Français Présent, czy w wersji tradycyjnej czy specjalnej, przekonuje solidnie opracowanymi tekstami, różnorodnością tematów, aktualnością i wysokim poziomem artykułów. Nauka z magazynem dostarcza sporo satysfakcji, daje nam możliwość kontaktu z "żywym językiem".

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji poznać tego magazynu, lub uczycie się innego języka (hiszpański, niemiecki, angielski, rosyjski, włoski) i zastanawiacie się, czy magazyny wydawnictwa Colorful Media to coś dla Was, zachęcam do wypełnienia formularza w celu otrzymania próbnego numeru w formie elektronicznej. Formularz znajdziecie TUTAJ.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...