09.03.2018

Magazyny wydawnictwa Colorful Media - język angielski

Magazyny wydawnictwa Colorful Media od lat towarzyszą osobom uczącym się języków obcych. Ich ogromną zaletą jest duża różnorodność tematów, aktualne, żywe słownictwo, a także wartościowe dodatki, które sprawiają, że nauka staje się jeszcze bardziej efektywna i skuteczna. Jeżeli uczycie się języka angieslkiego, a jeszcze nie słyszeliście o magazynach tego wydawnictwa, koniecznie przeczytajcie ten wpis. Dowiecie się, czego możecie spodziewać się po poszczególnych tytułach i wybrać ten, który najbardziej Wam odpowiada.
 
 
 
 
Business English Magazine to pozycja skierowana do osób, dla których najważniejsze jest słownictwo biznesowe. To również jedyny tego typu magazyn na naszym rynku, a jego największą zaletą jest fakt, że w odróżnieniu od podręczników do Business English, magazyn podejmuje aktualne tematy, a nie ogranicza się jedynie do słownictwa wymaganego przy biznesowych certyfikatach. Jednym słowem BEM to magazyn dla tych, którzy faktycznie pragną biegle poruszać się w biznesowej tematyce, a nie tylko odbębnić kolejny sprawdzian. Choć podkreślam tu Charakter biznesowy tego magazynu, osobiście uważam, że sięgnąć może po nie każdy, kto już w miarę dobrze posługuje się językiem angielskim. Znajdziecie tu naprawdę ciekawe i bardzo różnorodne artykuły, z najróżniejszych dziedzin.

Przykładowo w 63 numerze tego magazynu przeczytacie o branży fitnessowej, która od wielu lat nie przestaje być modna. Najbardziej interesujące rodzaje treningu, fitnessowi guru i ciężkie pieniądze, jakie przeciętny zjadacz chleba inwestuje w nadziei, że wreszcie uda mu się osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Temat z okładki to coś, o czym każdy z nas słyszał, a mimo to znajdzie tutaj wiele zaskakujących faktów.

Obecnie w niemal każdym mieszkaniu znajdziemy choć parę drobiazgów ze sklepu IKEA. Wydaje się, że ma on rewelacyjną pozycję i nikt nie jest w stanie mu zagrozić, Z tym większym zainteresowaniem przeczytałam o potencjalnym konkurencie, który w najbliższym czasie ma szansę zawalczyć o naszą uwagę, mieszkania i portfele. Osobiście gorąco polecam też artykuł na temat RPA. To niewątpliwie bardzo piękny kraj, który ma naprawdę wiele do zaoferowania.

W magazynie, oprócz artykułów, znajdziecie też ćwiczenia i dialogi, dodatek tematyczny, jak również kody dostępu do filmów powiązanych z danym numerem magazynów. Część artykułów uzupełniona została o wersje audio, dzięki którym możemy również osłuchać się z prawidłową wymową.
 
 


Co jakiś czas w kioskach pojawia się wydanie specjalne magazynu Business English Magazine, skupiające się na konkretnej tematyce. Ostatnie z takich wydań poświęcone jest tematyce zasobów ludzkich. To świetna pozycja dla osób pragnących poznać specjalistyczne słownictwo, a i poznać wiele ciekawostek.

Choć narzucono tu konkretny temat, wybór artykułów jest nadal bardzo różnorodny. I tak przeczytacie tu choćby o niesamowitych strategiach zatrudniania wartościowych pracowników, pracy HR Managerów, pracownikach-duchach, którzy mogą pojawić się w niemal każdej firmie, czy też o filmach powiązanych tematycznie z tym wydaniem magazynu.

Wydania specjalne magazynu BEM niezmiennie prezentują znakomity poziom i dostarczają wiele wartościowego materiału do nauki języka angielskiego. I tutaj znajdziecie szereg dodatków, z jakimi spotkać się można w tradycyjnych wydaniach magazynu.Na koniec parę słów o magazynie English Matters, którego najnowsza okładka z całą pewnością przykuwa uwagę :-). W odróżnieniu od BEM nie ma tutaj nacisku na język biznesowy, chodzi bardziej o to, by nauczyć się swobodnie rozmawiać na różnorodne, aktualne tematy.

Skoro aktualne tematy to oczywiście związek Harrego i Megan, którym żyje cała Anglia. Książe buntownik wreszcie ofiarował komuś swoje serce i wszyscy pragną się dowiedzieć, czym mogła oczarować go sympatyczna Megan. Sporym zaskoczeniem był dla mnie tym razem artykuł na temat grupy Korn. Poznamy tu nie tylko historię zespołu, ale również szereg zwrotów z ... kukurydzą :-) "Especially" i "specially" - na pozór identyczne słowa mylą się wielu uczącym się angielskiego. Po lekturze tego magazynu na dobre zapamiętacie czym się różnią i w jakich sytuacjach można ich używać.

Również tutaj mamy do dyspozycji udźwiękowione wersje części artykułów, słowniczki z trudniejszymi słowami, dodatek tematyczny, a także kartę pracy dla nauczyciela, dzięki której magazyn można wykorzystać również na lekcjach w szkole.

Każdy z opisanych magazynów to spora dawka materiałów na bardzo dobrym poziomie. Ze swojej strony polecam wszystkie trzy, choć osobiście najchętniej sięgam po tradycyjny BEM. W tym miejscu polecam Wam również internetowy kiosk wydawnictwa Colorful Media. Możecie tam nie tylko zamówić bieżące i archiwalne magazyny, ale również skorzystać z korzystniejszej cenowo prenumeraty lub nabyć magazyny w formie elektronicznej.Do kiosku przejdziecie klikając
TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...