04.07.2018

"Dieta oczyszczająca. Program naturalnej regeneracji organizmu" Ewa Jarosz

Autor: Ewa Jarosz
Wydawnictwo: Samo sedno
ISBN: 978-83-6588-485-5
Stron: 280

Słowo "dieta" nie kojarzy nam się najlepiej. Od razu myślimy o jakiś dziwacznych zestawach dań, głodowych porcjach i efekcie jojo. Tym razem jednak to słowo nie powinno Was odstraszać. W książce "Dieta oczyszczająca..." chodzi bowiem przede wszystkim o to, by nauczyć się zdrowo odżywiać, co w efekcie, jakby mimochodem, może zaskutkować spadkiem wagi, a już na pewno poprawą samopoczucia.

Książka podzielona jest na cztery rozdziały, w których przeczytacie m.in. o tym, jak skutecznie poprawić działanie własnego organizmu, jak komponować zdrowy jadłospis i na co uważać, podejmując wybory żywieniowe. Tradycyjnie już poradniki wydawnictwa Samo sedno cechuje staranne i bardzo przejrzyste wydanie. W ten sposób bardzo łatwo się po nich "poruszać", wyszukiwać interesujące nas informacje i zapamiętywać najważniejsze wskazówki.

Jak już wspomniałam w książce "Dieta oczyszczająca..." nie chodzi o to, by katować się dziwnymi potrawami, a by zrozumieć, jak funkcjonuje nasze ciało i czego naprawdę potrzebuje. Właściwie układając jadłospis, zapewniamy sobie zdrowie i lepsze samopoczucie. Kompleksowe działanie prowadzi również do poprawy działania narządów wewnętrznych i wspomaga nas w dążeniu do idealnej wagi. 

Autorka książki, Ewa Jarosz, to dietetyczka z dużym doświadczeniem, prowadząca zarówno bloga na temat odżywiania, jak i również liczne warsztaty i szkolenia o tej tematyce. Możecie więc być pewni, że zawarte tu wskazówki zebrała osoba bardzo kompetentna w temacie, a stosowanie się do nich nie doprowadzi do jakichkolwiek szkód w organiźmie. Cieszy, że pani Jarosz zwróciła uwagę na dość popularne problemy w odżywianiu, takie jak choćby słabość do słodyczy, lub problemy żywieniowe osób będących często w podróży. W książce znajdziecie również szereg motywujących cytatów. Być może wśród nich znajdzie się i taki, który szczególnie zachęci Was do pozytywnych zmian. Nie zabrakło również pomysłów na zdrowe śniadania. Okazuje się, że dość łatwo wyczarować coś o wiele bardziej pożywnego i zdrowego niż miseczka czekoladowych płatków śniadaniowych.

Nie od dzisiaj wiadomo, że odchudzanie zaczyna się w głowie. Tylko jeżeli podejdziemy do niego kompleksowo, ze zrozumieniem funkcjonowania własnego ciała, mamy szanse na powodzenie i unikniemy efektu jojo. W poradniku "Dieta oczyszczająca. Program naturalnej regeneracji organizmu" znajdziecie praktycznie wszystko, co musicie wiedzieć, by wprowadzić dobre zmiany do Waszych nawyków żywieniowych. To o niebo lepsze niż mało skuteczne diety z kolorowych magazynów. Jeżeli więc zależy Wam na długotrwałym efekcie, to poradnik właśnie dla Was. Polecam wszystkim, bo zdrowie i dobre samopoczucie to coś, czego potrzeba każdemu z nas. Owocnej lektury!

4 komentarze:

  1. Czuję, że to doskonała książka dla mnie, aby w końcu poznać dogłębnie swój organizm.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uważam, że w walce o wymarzoną sylwetkę mogą pomóc odpowiednio dobrane suplementy...

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałem o tej diecie wiele dobrego...

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...